Wpis z mikrobloga

#banki #deutschebank od czerwca podnoszą miesięczne minimum transakcji kartą z 200 na 700!!! złotych aby konto było za darmo...jeśli nie wydamy 700zł kartą to 10zł opłata co msc!
macie efekty walki z opłatami intercharge- dawniej płacili sklepy i inne kapitalisty a nasi posłowie tak porobili
że teraz to my będziemy płacili za karty...

#kontobankowe
  • 9
  • Odpowiedz
macie efekty walki z opłatami intercharge- dawniej płacili sklepy i inne kapitalisty a nasi posłowie tak porobili


@Singularity00: ja się stopniowo przerzucam na gotówkę - likwiduję zbędne konta i karty - zostawię sobie tylko kredytówkę na wypadek jakichś zakupów przez net. Inna sprawa, że i tak IF zostanie uregulowany na poziomie unijnym lada chwila, więc podwyżki są nieuniknione, bo zarządy są wpatrzone w wykresy i gdzieś muszą pokryć straty. ;)
  • Odpowiedz
@kosmiczny_uchodzca: co nie zmienia tego, gdyby nie populizm polityków to byłoby nadal tanio.

Ja gotówki osobiście nie cierpię a wolę plastik i płacę gdzie tylko mogę. Gdy wprowadzali konieczność 200zł
na msc by konto było za friko to to rozumiałem bo przed tym można było dosłownie kilka groszy wydać kartą
2 transakcjami i było za friko. 700 zł to jednak już gruba przesada, podobnie jak 10zł/msc za konto...
pewnie gdybym wydawał
  • Odpowiedz
@kosmiczny_uchodzca: Nie pokryć straty, a mniejsze zyski. Niestety banki stały się wręcz niezbędne do życia i pozwalają sobie. Kiedyś zyski z oprocentowania pokrywały koszty prowadzenia konta, a dzisiaj trzeba dopłacać za to, że oni korzystają z naszych pieniędzy.
  • Odpowiedz
@Singularity00: No DB przegiął z tym progiem zwalniającym - zgadzam się. Ja też za gotówką nie przepadam, ale chyba się z nią przeproszę - przynajmniej testowo, chcę zobaczyć jak mój budżet będzie się kształtował z papierkami w ręku ;)
@mgr_rybak: Fakt, dzięki za poprawienie. :) No ciekawe czasy w polskiej bankowości się szykują - zobaczymy jak te podwyżki zostaną przyjęte przez klientów.
  • Odpowiedz
@kosmiczny_uchodzca: gdyby zlikwidować 1,2 groszówki (wymusiłoby to wyrównanie cen np za 1.99 musieliby dać albo 2zł albo 1.95) to bym nic nie miał do gotówki ale te grosiki z każdych zakupów mnie wkurzają :D a tak w portfelu mam kilka zł na awaryjne sytuacje + plastik...

a co do przyjęcia podwyżek to niestety, pewnie wielkość się z tym pogodzi jak z vatem i podatkami....gównie dlatego, że bez konta prawie się nie
  • Odpowiedz