Wpis z mikrobloga

Mirki, mam od orange internet "turbo dsl" czy inne takie dziadostwo, w którym mam 8 adresów publicznych IP (z tego 5 do użytku, bo wiadomo 1 sieć, 1 router, 1 broadcast). Sprzęt dostarczony przez orange - Comtrend (swoją drogą fajny hadrware, ale przez software orange masakrycznie ograniczony)- zmienić nie mogę (parują to gówno jakoś z kontem abonenta?) i ma częściowo zablokowany konfig
Wersja oprogramowania (SW) M631-S410TPS-C07R01v3.A2pv6C037h.d24d
Wersja hardware (HW) 96368MIT-1341N


Za tym routerem - postawię swój router eth<>eth (dlink z openwrd/ddwrt) który już zrobi "po mojemu" nat, rozdzieli IPki itd...

Pytanie: Tylko jak w tym orangowym dziadostwie przełączyć na pracę "transparentną" bez NAT, bym miał po stronie ethernetu (lub na którymś z 5 gniazdek eth) "zewnętrzną sieć internet" tak by można tam się zapinać wprost te zewnętrzne IPki?

#orange #dsl #vdsl #sieci #siecikomputerowe #ethernet
hrumque - Mirki, mam od orange internet "turbo dsl" czy inne takie dziadostwo, w któr...

źródło: comment_RDUOcokRrQ3FdbZZYAfOstQONtEIUrIH.jpg

Pobierz
  • 7
@Pienio69: kwestia nazewnictwa, przecież ten comtrend to w środku połączenie modemu vdsl, routera, switcha gigabit, jeszcze obsługa telefonów analogowych, i w zasadzie jeszcze "komputer" bo ma usb i (gdyby nie firmware) mógbły obsługiwać sambę i inne udostępniania dlna itp.

A to że router routuje, to wcale nie musi oznaczać że robi translacje adresów IP.
@hrumque: Musiałbyś podmienić modem na taki pracujący w trybie BRIDGE i następnie zaterminować sesję przez klienta PPP i wtedy miałbyś bezpośredni dostęp do adresacji IP. Opcja jeszcze jest taka, że po prostu skoro masz publiczne IPki to wypchnij je "za router" wyłączając NAT.
chwytam za łopatę i stwierdzam, że wystarczy zadzwonić do telekomunikacji i poprosić o zbridowanie xDSLa z lanem
aktualnie dostarczane comtrendy robią jednoczesnie za router jak i bridge (sprawdzone&potwierdzone)
@dfgg: @fuckyt: @Pienio69: @brokenik:
wykopuję by potwierdzić - te routery "po prostu" mają po stronie LAN na interfejsie dwie adresacje, równocześnie. Tą prywatną (domyślnie chyba 10.0.0.1) z internetem "natowanym" (oraz z dostępem do www konfiguracyjnego), z dhcp przyznającym adresy z zakresu prywatnego, oraz (gdy sobie na podłączonym sprzęcie ustawisz IP na sztywno) publiczne adresy, równocześnie.