Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć ćwiczyć, tylko ogólnie nie wiem od czego mam zacząć. Chęci do ćwiczeń są, mogę nawet zacząć czytać i się douczyć czegoś o tym. W weekend wykupiłbym pierwszy raz w życiu karnet i zacząłbym ćwiczyć. Jakieś porady? Jak zacząć, co polecacie na początek? Podobno obiegówka przynajmniej miesiąc, żeby się mięśnie przyzwyczaiły. 18lvl, 81kg i 187cm
Jak macie jakieś strony o tym, to podrzućcie linki :)
#silownia #mikrokoksy #sezonowieckoksuje
  • 8
@sezonowiec: obiegówka w ostatnich czasach zostałą bardziej doceniona i właśnie tzw FBW jest dosyć popularnym rodzajem treninu nawet dla osob które juz ćwiczą jakiś czas :) Jeśli nie masz jakiś celów w sensie zrzucenie wagi czy jakaś masówka to poprostu trzymaj dobrą diete(troche więcej kcal bo siłowe treningi czasem cie porządnie wymęczą), a co do treningów to staraj się robić wielostawowe ćwiczenia(podst. oczywiscie jak przysiad, martwy ciąg, wyciskanie, wioslowanie) i nie
@sezonowiec: tak jak piszesz - ogólnorozwojówka przez pierwszy miesiąc. Po 2 ćwiczenia na każdą duża partię (klatka, plecy, nogi) i po jednym na małą (barki, biceps, triceps, łydki). Obciążenie na początek minimalne, tak minimalne, żeby aż Ci było głupio, że wyglądasz jak ciota podnosząc różowe, gumowe hantelki. Masz się nauczyć poprawnie wykonywać ćwiczenia i pokazać mięśniom, że w ogóle istnieją. Najlepiej wybierz siłkę, gdzie masz pierwsze zajęcia z trenerem / zajęcia
@ElCiesiel: Z tym trenerem byłoby ciężko, raczej wątpię, że istnieje u mnie jakakolwiek siłka, gdzie byłaby taka możliwość :p. Co do tych ćwiczeń, to mam w domu hantelki i czasami pomacham, więc nie jest aż tak źle, kilka ćwiczeń umiem wykonywać :). Dzięki, przydadzą się :D.

@zly_wieczor: Zaraz przeczytam :). Ha, no ba ( ͡° ͜ʖ ͡°) może kiedyś zdjęcia powstawiam ^^.

@ETplayer: Od razu