Wpis z mikrobloga

#architektura #urbanistyka #spamarchitektoniczny #estetyka metro warszawa
(nie wołam tagiem warszawskim bo tam już to było, a jestem ciekaw innych opinii)

Artykuł Springera o estetyce nowej linii metra w Warszawie

Muszę, przyznać, że nigdy chyba nie zgadzałem się z Springerem tak jak tutaj. Druga linia metra jako całość jest po prostu bardzo słaba. Dawno nie mieliśmy w Warszawie takiej eksplozji przepychu, przesytu i chaosu. Część podziemna na szczęście nie jest taka zła, no i jest pod ziemią więc jak ktoś nie potrzebuje, to nie musi jej oglądać. Na nieszczęście z kolei najgorszym elementem metra są zadaszenia wejść. Strasznie agresywne w formie i kolorze na niektórych stacjach zeszpeciły tkankę miejską na dobre kilkadziesiąt lat pewnie. Za każdym razem kiedy wiedzę te niebieskie pajęczaki na placu Wileńskim i niknącą w ich blasku Cerkiew to robi mi się bardzo smutno.

Pod warszawskim tagiem artykuł spotkał się z niezłym hejtem. Czyżby hejt na wygląd nowego metra to #niepopularnaopinia?
Pobierz NuGuns - #architektura #urbanistyka #spamarchitektoniczny #estetyka metro warszawa
(...
źródło: comment_gyKbQ9B6ck2QZSOOSI99dB4oYRSAVgus.jpg
  • 10
@JedkerRealista: Jasne, bo przecież od ogłoszenia przetargu do wykonania to już tylko prosta droga. Realizacja pierwszej części drugiej linii szła przecież bez opóźnień zgodnie z planem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie chcę wyjść na pesymistę, ale IMO na rozbudowę będziemy musieli poczekać co najmniej tyle co na pierwszy odcinek, czyli jakieś 6-8 lat, a to jest dosyć odległa przyszłość nieprawdaż? :<