Wpis z mikrobloga

Wreszcie w moim osiedlowym sklepiku zagościł @BrowarPERUN. Rynek się przekonuje do kraftu.
Browar Perun - Licho Nie Śpi (Outmeal Stout)
Etykieta mistrz!
Czarny, trochę gładki, pijanlny, nie wodnisty. Jest ciało.
Bandaże mocno :P (chyba wolę palone kable jak w Smokey Joe, kwesita gustu)
Goryczka średnia w połączeniu z bandażami specyficzny smak.
Piana ładna ale dość szybko znika. Dość wytrawny
Jak na Outmeal Stout jak dla mnie nie typowy, takie licho właśnie co nie śpi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS. Nic nie dajecie na etykiecie co za słody i chmiele, czemu? Opis mi się podoba.
#piwo #ocenpiwo #hopheads i daję #grafika bo jak dla mnie zacna etykieta
axis_mundi - Wreszcie w moim osiedlowym sklepiku zagościł @BrowarPERUN. Rynek się prz...

źródło: comment_39mTsNQdY8Ntr07qXnRx2Pef9IbuYBXi.jpg

Pobierz
  • 10
@Xizor: zapach. Pierwszy raz to rozpoznałem. Od palonych słodów. Przypomina to jakiś rywanol cholera wie co jak opatrunek robisz. Znałem ten zapach a dopiero teraz to rozpoznałem (BAM! to to). W torfowcach dymionych masz np zapach spalonych kabli elektrycznych itp. dziwne rzeczy. Nadaje charakteru :P
@axis_mundi:

Nic nie dajecie na etykiecie co za słody i chmiele, czemu?

Parę powodów. Raz - mało miejsca. Wolę dać dłuższy opis walorów smakowych piwa, niż podać dokładny skład (który dla 99% klientów jest ciekawą, ale bezużyteczną informacją).

Dwa - zmienność receptury. Np. Jasny Grom - każda warka inne chmielenie (z zachowaniem zasypu), inne piwa mają zmieniane receptury (czasem kosmetyczne, czasem zmiany są gruntowne), a czasem zwyczajnie zabrakło składników bo np.