Wpis z mikrobloga

@oldskul: zarejestruj się do lekarza to ehic będziesz mógł zrobić jeśli rzeczywiście Ci potrzeba opieki poza granicami uk. Pamiętaj że leki jak i lekarz w Szkocji są darmowe, więc jak potrzebujesz to po prostu idziesz. A tak to powodzenia :)
Macie jakieś "pro tipy"?


@oldskul:
Disclaimer: Oparte na własnych doświadczeniach. Nie daję gwarancji :)

- Język
- Nie bierz ze sobą jedzenia.
- Jeśli masz możliwość, załatw sobie referencje z pracy. Po angielsku oczywiście.
- Przygotuj CV w brytyjskim formacie.
- Język
- Jeśli zamierzsz jeździć autem w #uk, poczytaj o ubezbieczaniu samochodów, o road tax, zapoznaj się z różnicami w przepisach drogowych. Zorientuj się w cenach. Sprawdź czy nie
@the4dk: 1900 funtów mam już wymienione, pokój mam ogarnięty za 50 funtów/tydzień u znajomej - jakąś gówno umowę spiszemy, żeby było potwierdzenie adresu. Jeżeli chodzi o język to radziłem sobie dobrze na wakacjach z tamtejszymi obywatelami w życiu codziennym, poznaję nowe słówka, myślę, że będzie ok. Limit w Wizzair to ciut ponad 30 kg na bagaż, myślałem, żeby trochę kaszy/ryżu, kiełbasy zapakować do bagażu, bo w sumie to czemu nie? Zawsze
@oldskul: Konto typu Cash Account założysz na dowód bez niczego np w Bank Of Scotland. Jeśli masz kogoś kto pójdzie z Tobą do banku gdzie ma konto to wogóle nie ma problemu.