Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
okulary.

Nie mam żadnych (nosiłem korekcyjne), nie znam się, znalazłem 2 pary Uvex 802 i Uvex 111. Pierwsze mają fotochrom (potrzebne mi to?), drugie dziury (nie będzie wiało?) - co lepsze?
Albo cokolwiek innego do 400-500 zł. Przejrzałem google wzdłuż i wszerz, ale tylko Uvexy i Arctici widzę...

  • 9
@przemilcze: nie będzie wiało - otwory są dla lepszej wentylacji i zmniejszenia ryzyka parowania.

Fotochrom - to już zależy od tego gdzie i jak chcesz jeździć, oraz jakie maksymalne i minimalne stopnie ściemnienia ma filtr. Opcja fajna, ale droga i w tym przedziale cenowym lepszy będzie zestaw 3 szkieł z polaryzacją.
@Diabl0: tylko skąd wezmę te 3 szkła z polaryzacją - te szukałem to są albo jakieś ściemy za 100 zł, z grubą-pełną ramką (jak te Uvexa), albo zbyt drogie (Oakley).
Jeździć będę w jednakowych warunkach, potrzebuję ochrony przed Słońcem, zastanawiałem się nad polaryzacją, ale konkretnych modeli brak.
@ElCidX: aż tak? Ale że co? :P Źle interpretują warunki? Słaby czas reakcji?
@przemilcze: Jak słonecznie to jeżdżę w ciemnych i nigdy problemów nie było, jak pochmurnie to w pomarańczowych i fajnie jest.

99% jeździ w normalnych okularach z zwykłymi wkładkami więc coś musi być na rzeczy.