Wpis z mikrobloga

#ludzikkrecinagpw
Mija miesiąc mojego bytowania na #gpw Portfel spółek złożony z KGHM, Cyfrowego Polsatu, Ursusa i CD Projektu urósł o 1,85% (bywało wyżej, ale podsumowuję miesiąc w końcu). Zatem w okolicach rocznego zysku z rocznych lokat.
KGHM kluczy wokół 118-120 i ogólnie ma problemy z wyjściem wyżej. Toteż większość czasu na stracie.
Cyfrowy Polsat też kluczy ale w ostatnim tygodniu trochę zaczął zyskiwać.
Ursus również kluczy ale w zakresie dającym ciągle dodatni poziom zysku. W ostatnim tygodniu wybił się ponad 3 zł, co nie udawało się przez większość czasu po moim zakupie. To dobrze wróży.
CD Projekt zazwyczaj przodował i trzymał portfel na plusie a przez ostatnie dwie sesje spadł. Nie sądzę żeby spadał dalej. Teraz chętnie bym dokupił jego akcji ale czekam jeszcze na otwarcie rachunku maklerskiego w #deutschebank który ma sporo niższe prowizje od obrotu akcjami.

Ogólnie nie jest źle. Nawet gdyby mieć co miesięcznie taki wzrost to RSSO (bez włączenia prowizji i podatku) wynosi 22,2%.
  • 10
@ludzik: Właśnie ciekawe co z CDR, ja strzelam, że jeszcze w poniedziałek może spaść. Czyszczonko będzie ostre i dopiero odpał. Nie chce mi się wierzyć, że przy takim kursie zaczną wyskakiwać fundusze (bo to byłoby najgorsze), ale też nie sądzę, że ludzie już się ewakuują na 3 tygodnie przed premierą. Myślisz, że dużo jest tu jeszcze do ugrania? Na jaki kurs liczysz i kiedy sprzedajesz?
@sortris: Właściwie to nie mam wartości oczekiwanej- popatrzę jak będzie wyglądać stosunek kursu do średnich długoterminowych i od tego będę uzależniał sprzedaż. Na początku maja zacieśnię stop lossa w razie czego.
@ludzik: W dojcze banku otwierasz konto tylko pod giełdę czy zamierzasz w pełni korzystać również z ROR-a? Bo też rozważam, ale nie chcę mieć dwóch kont, dwóch kart itd. - jak się przenosić, to w całości.
@alan11: Dotychczas miałem ROR ale pod ich rach. oszczędnościowy który przez pewien czas miał dość dobry procent. Teraz jest tak sobie. Ale nie używam go jako głównego, bo znalazłem korzystniejszy dla siebie ( #eurobank). Przy zakładaniu rach. maklerskiego i tak musiałem podpisać kupę papierów i dostępy są odrębne- mają przyjść pocztą z początkiem tygodnia.
@Cesarz_Polski: Rozwiniesz?
@ludzik: @barxik: Proponuję wam zainteresować się apanetem :) Bardzo duży potencjał drzemie w tej spółce, a emisyjna była po 2,85zł (teraz 3zł) gdzie wtedy nie mieli większych umów o łącznej wartości 5mln zł i dosyć ważnych umowach o współpracy z Orange (szeroko zainteresowali się rozwiązaniami smart grid + informacja o budowie nowego innowacyjnego urządzenia wspólnie z apanet) i Sunviewled (amerykańska firma zajmująca się oświetleniem + informacja że w usa ma