Wpis z mikrobloga

Miraski, w sumie to już dziś - 27.04 lecę do #szkocja #glasgow liniami lotniczymi Wizzair. Będę mieszkać ok 25 km na wschód od Glasgow. Bagaż spakowany, ważyłem - jest 30 kg na 32 limitu, więc lipy nie ma ;D

Myślę, że w miarę ok wszystko ogarnąłem. Świadectwo pracy od obecnego pracodawcy otrzymam we wtorek - brat mi zeskanuje i wyśle na maila, później je wydrukuję i okażę przyszłemu pracodawcy/agencji pracy itp, myślę, że nie będą robić problemów. Referencje będę mieć wypisane, jutro muszę odebrać. W razie "w" wyrobiłem tą "europejską kartę zdrowia". Pokój na miejscu ogarnięty, jak będą jakieś problemy, to wynajmę gdzie indziej.

Mam kilka pytań:

1. Jak z cenami papierosów na bezcłówce na lotnisku KTW (Pyrzowice) - chcę wziąć przepisowe 4 wagony czerwonych LM lub Winstonów?
2. Czy w samolocie Wizzair te fajki muszę mieć w bagażu podręcznym (już mam go na full zapełnionego), nie będzie problemów z wejściem na pokład z bagażem podręcznym i osobną reklamówką z fajkami? W czarterach Enterair/CanJet itp. nigdy nie miałem z tym problemów?
3. Jakieś promocje na alkohole/pefumy w Baltonie w Pyrzowicach? Trochę wkuwia mnie brak jakiś gazetek reklamowych z aktualnymi ofertami.
4. Ktoś jest w Glasgow i okolicach? Chętnie mogę wyskoczyć na jakieś piwko ;)

#emigracja #pytanie #pytaniezdupy
  • 7
@oldskul: 1. Jesli chodzi o fajki to lecac do kraju Unii Europerskiej ceny na lotnisku masz takie same jak w sklepie. Teoretycznie na lotnisku w EDI masz informacje ze przylatujac z kraju Unii Europejskiej mozesz wwozic tyle fajek ile Ci sie podoba, jednak musza byc one na Twoj wlasny uzytek. W praktyce nie sprawdzone.
2. Jesli juz chcez kupiowac na lotnisku to smialo mozesz miec osobna torbe z bezclowki.
3. brak
@czaja52: Dzięki za info - przepisowo jest 4 wagony na własny użytek. Kupię papierosy na lotnisku, z racji tego, że podręczny wypchany mam na maksa a nie chcę, żeby się sapali przy kontroli.

Do Edynburga będę mieć około 1h pociągiem, z tego co sprawdzałem, zresztą jak znajdzie się tam jakaś praca, to w każdej chwili mogę się tam przenieść. Jestem wolnym człowiekiem, mam kilku znajomych rozsianych w różnych miejscach UK więc
@czaja52: Hej, mógłbym Cię coś podpytać na PW odnośne Edynburga? Planuję się tam przenieść z Żoną za niedługo, a nie wszystko jestem w stanie znaleźć w Internecie. Chciałem napisać PW ale jest zablokowane.
@oldskul: czaja ma rację. Na własny użytek możesz brać ile Ci się podoba. Chociaż wiadomo, że jakbyś wjechał z tirem fajek to zaczną zadawać jakieś pytania ;). Parę dni temu przewiozłem bez problemów 10 wagonów kupionych na bezcłowym.