Wpis z mikrobloga

@el_maryachi: Wątpię, żeby to coś dało. Na samochody po prostu nie ma rady. Jedziesz sobie po rozpędzeniu jakieś 50-60km/h, gibie Tobą wiatr i mieśnie nóg, a tu obok na dosłownie 50cm wyprzedza CIę jakiś debil. Na to nie ma rady. Trzeba to zaakceptować.


Bardziej wkurzają mnie nieogarnięci rowerzyści, pisi, rolkarze i inne #!$%@? nie potrafiące się zachować na ścieżkach.
@el_maryachi: Moja rada. Nie jechac blisko krawędzi jezdni. Jak dasz im miejsca, to będą sie wpychać chamy miedzy ciebie, a auta jadace z naprzeciwka. Jak nie zostawiasz miejsca na taki manewr, to muszą zaczekać aż będą miec dość miejsca i wtedy mijają normalnie. Wtedy ty masz tez jakiś margines bledu po prawej, gdyby podmuch cie zniósł, to nie na pobocze/w rów.
@tullsta: ale potem jest hurr durr jak ci rowerzyści jeżdżo masakra. Robię tak często - nie trzymam się prawej krawędzi, jak mam skręcać w lewo wyjeżdżam na środek pasa a potem jest trąbienie (,)
Mnie to tam nie przeszkadza w przypadku osobówek, niech robią co chcą. Gorzej jak wyprzedza tir albo autobus i widzisz, że dobija do prawej krawędzi zanim cię wyprzedzi. Już raz uciekałem na inny pas (na szczęście akurat był drugi do skrętu w prawo, w dodatku pusty), a raz musiałem dać po hamulcach (autobus wyprzedzał na zakręcie).
@el_maryachi: Jak do samochodów się w miarę przyzwyczaiłem, tak zawsze mam stracha jak mnie wyprzedza ciężarówka/autobus, żeby mnie to przypadkiem nie zahaczyło. W krajach bałtyckich kierowcy jeżdżą jeszcze bardziej na styk, ale zawsze tak, że jak już się z kimś zderzą, to prędzej z drugim samochodem. Natomiast u nas to jestem pewien, że kiedyś wyląduje na masce wyprzedzającego mnie samochodu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jedź środkiem pasa ruchu - jak ktoś będzie chciał wyprzedzić to niech zmieni na inny.

@lewactwo: Nie udzielaj szkodliwych rad, tym bardziej nielegalnych. W 90% przypadkach można spokojnie bezpiecznie poruszać się w 1/4 pasa przy krawędzi.