Wpis z mikrobloga

Czy składając CV do pracy muszę pisać list motywacyjny? ;/ bo wiem co tam napisać jednak nie potrafię wymyślić bujnej historyki czemu chce tam pracować :(

  • 16
  • Odpowiedz
@Devastator:
W sumie to nie wiem. Do IT nigdy nie składałem CV i nie wiem jakie mają zwyczaje.
Napisałem w życiu wiele listów i z doświadczenia wiem, że nie mają one dużego wpływu na rekrutację (przynajmniej u mnie).
Jak nie wiesz kompletnie co napisać to nie pisz. Jak masz coś do powiedzenia czego nie ma w CV myślę, że mimo wszystko warto będzie napisać.
  • Odpowiedz
@Devastator: W ogóle. Ale jak wymagają i Ci zależy, to pisz, bo my przy dużej ilości podań robimy co najmniej 3 etapy przesiewu CV. W pierwszym chyba nikt tych listów nie czyta. Dopiero w drugim lub trzecim i wtedy taki list może zdecydować kto zostanie zaproszony na rozmowę, a kto odpadnie. Z tym, że jeśli będzie idiotyczny, świadczący na niekorzyść kandydata, to lepiej żeby nie było go wcale, co może o
  • Odpowiedz
Szanowny Pan / Pani / Państwo
Od dłuższego czasu obserwuję dynamiczny rozwój Pańskiej firmy. W związku z tym, chciałbym zaproponować swoją kandydaturę na stanowisko WPISZ. . Uważam, iż moje doświadczenie i wykształcenie jest wystarczające, aby podjąć pracę na podanym stanowisku.
Ukończyłem WPISAĆ. Pracowałem na różnych stanowiskach poczynając od WPISAĆ.
Zajmując stanowisko WPISAĆ , odpowiedzialny byłem między innymi za WPISAĆ
Później zatrudniony byłem WPISAĆ. Tak jak wspomniałem powyżej, podczas swojej dotychczasowej kariery zawodowej
  • Odpowiedz