Wpis z mikrobloga

Dziwna sytuacja przytrafiła mi się przed chwilą.

Byłem z moim psem na spacerze (średniej wielkości, waży około 13 kg). W pewnym momencie zobaczyłem, że się denerwuje i szczeka, na początku pomyślałem, że widzi jeża, rozejrzałem się i coś sobie biegało wkoło - na 95% była to kuna.

Nie przejąłem się tym jakoś szczególnie, nawet pomyślałem, że to fajnie zobaczyć sobie leśne zwierzątko… Jednak po chwili zauważyłem, że ta kuna zaczyna podbiegać do mojego psa, nie myśląc wiele tupnąłem nogą - wtedy się wycofała. Było tak kilka razy, podbiegała coraz bliżej, aż wziąłem mojego Chojraka na ręce, wtedy pobiegała przez chwilę pod samochodami i odpuściła.

I w związku z tym mam pytanie - czy ona chciała #!$%@?ć mojego psa? I jakim sposobem chciała tego dokonać, skoro jest od niego 3 razy mniejsza?

#psy #kuny #fauna #zwierzeta
  • 10
Kuny nie lubią zapachu psów/lisów/wilków i innych sierściuchów, m.in temu dobrze jest włożyć szmatę nasączoną psim zapachem pod maskę auta(w sytuacji gdy ów kuna lubi zajadać izolację z kabli lub nocować pod maską), bo wtedy nie podejdzie. Jednak sytuacja się zmienia gdy czuje zagrożenie. I tak mogło być.