Wpis z mikrobloga

#grafika Wiecie dlaczego Wasz rynek upada i ludzie wola zlecac usluge gimbom za 50zl? Bo zlecisz komus kto bierze wieksze pieniadze, a on #!$%@? Ci jakies gowno na kolanie w paincie, wysle ten syf w marnej jakosci w jpg i zadowolony chce Cie skasowac pare stowek. Boze, tak ciezko o normalnego grafika? Nie ma zadnej roznicy miedzy praca za 400zl od tej za 50zl, serio, ba za 50zl gimbazjusz sie bardziej przylozy przynajmniej do jakosci i wysle mi to swoje dzielo ladnie w png. Szukanie konkretnego grafika to najgorsze co mi sie ostatnio zdarzylo, serio #!$%@? mnie strzela i musialem sie pozalic. Dziekuje

#gorzkiezale #nobodycares
  • 31
@Perlo: grafik o którym mówisz nie był grafikiem. On tylko tak o sobie mówi. Gdybyś zamówił u prawdziwego nie porównałbyŝ jego pracy z gimbem. Prawda jest taka że często klient zapomina że nie jemu ma się podobać tylko jego klientom. A prawdziwy grafik ma umiejętności by określić z czym do kogo by działało. Długo by gadać.
Boze, tak ciezko o normalnego grafika?


@Perlo: grafik powinien być zdolny, niekoniecznie normalny, a zwykle im lepszy grafik tym bardziej się ceni. Dobry grafik na ogól nie zabiera się za prace poniżej 1000 zł, bo mu szkoda sprzedawać swoich pomysłów za taką marną kasę, a jeśli chcesz odtwórcze "dzieła" to wystarczy byle masowa pracownia reklamowa, która trzaśnie Ci wszystko co trzeba za rozsądne pieniądze w jakości wystarczającej do druku.
@nillinilli: Graficy są uparci jak osły, trudno jest im przyjąć uwagi klienta. Nie obchodzi ich UX, nie ważne że na ekranie mieści się bardzo mało treści i trudno je wyłuskać. Ma być tylko ładnie, nic więcej.
@Kuchasz: nie generalizuj. Ja tak nie robie. Słucham klientów. Staram się przekonać ich że mam wiedzę i doświadczenie które pozwalają mi na wykonanie projektu jak najlepiej dla nich. I uwierz, naprawdę się na tym znam. I kiedy coś robię w dany sposób to dlatego że tak musi być żeby było dobrze dla klienta. Umiem uszanować jego uwagi Ale tylko gdy są racjonalne. Bo wiedzę mam od niego lepszą. To tak jak
@axis_mundi: No nakreslilsimy co chcemy, dosc szczegolowo, bo juz raz nas ktos zawiodl. Dostalismy termin tydzien, po tygodniu i 2 dniach gosc napisal ze sorki ze tak pozno ale byl zawalony praca i wyslal nam 1 link do jakiegos darmowego hostingu z plikiem jpg xD kurtyna opada xD
@nillinilli: Kiedy ja nie mówię konkretnie o Tobie, po prostu takie mam doświadczenia. Te kilka osób z którymi miałem okazję współpracować stawiało wyłącznie na wrażenia wizualne olewając doświadczenia użytkownika. Uparte były do granic możliwości. Próbowały nawet wymuszać zmiany w strukturze danych aplikacji.