Wpis z mikrobloga

Używał ktoś wpuszczanych rogów w kierownicę? Planuję zakupić do niedoszłego jeszcze rowerka rogi, a nie za bardzo widzi mi się przesuwanie i całego ustrojstwa. Myślę od wpuszczanymi rogami, tylko nie mam pojęcia jak z ich trzymaniem.
#rower #rogi
  • 10
  • Odpowiedz
@hormon666: Jakie to są "wpuszczane"? Najlepsze są zwykłe rogi mocowane na zacisk. Ustawiasz je równolegle do podłoża, chociaż widziałem artystów z ustawionymi na sztorc…taa. Rogi pomagają głównie przy większych i stromych podjazdach pozwalając na zmianę pozycji ciała na bardziej leżącą. Wielu ludzi używa rogów na nizinach. Nie wiadomo po co trzymają za rogi zamiast za kierownicę. Skutek: częste gleby w związku z niemaniem czasu na złapanie klamki jak się pojawi przeszkoda.
  • Odpowiedz
@Konkol: Ja też. Ale to nie jest dobry zwyczaj. Człowiek się niepotrzebnie przyzwyczaja do takiego chwytu i nabiera złych nawyków. Zależy też w sumie do czego komu rower. Jeśli ktoś się trochę ściga, zależy mu na dobrej technice, pozycji i efektywnej jeździe to generalnie uważam, że im mniej używania rogów, tym lepiej. #rower
  • Odpowiedz
@Konkol: Do turystyki rowerowej bez sakw szczerze polecam szosówkę w zamian za często widzianego "górala" z rogami. Tam jest do dyspozycji mnóstwo chwytów i fantastyczny komfort jazdy. Minus to przywiązanie do asfaltów, chociaż są grubsze opony do szosówek na których można śmigać bez problemu po szutrze, choć nie po piachu. #rower
  • Odpowiedz
@EugeniuszMotyka: mam najzwyklejsze takie. Są dość długie i można się wyciągnąć jak jest się zmęczonym. Planowałam nawet kupić bycze rogi ale do mojego crossa wiązałoby się to z innymi manetkami a to już za duży wydatek

@Apurimac: mam crossa jak chcę jechać część lasu i część asfaltu. A jak chcę na asfalt mam szosę. Baranek to jest jednak to
  • Odpowiedz
@Konkol: Ja sobie przełaja zrobiłem sam (z pomocą znajomego mechanika) na bazie ramy MTB, dodałem baranka, koła szosowe z oponami gronostaj, hamulce cantilever i nawet wystartowałem na tym w zawodach pucharu Polski w przełajach… ! zajmując ostatnie miejsce :(
  • Odpowiedz