Wpis z mikrobloga

@niedowierzanie: Nie robiłem nigdy tutoriali, opieram się na własnym doświadczeniu.
W początkowych fazach gry pomocne jest samozaparcie i z czasem nieco wyczucia. Niezbyt dokładnie opisałeś problem z dotarciem na Muna, sporo osób z chęcią Ci pomoże :)
@haussbrandt: dzięki. zaraz się zabieram za niego.
@88mph: chodzi o to, że lecę w kosmos, udaje mi się nawert ustabiliować lot. Krążę dookoła ziemi, ale nie mam paliwa, ani nic, żeby orbita się zwiększała. muszę dać więcej paliwa? i coś co by mi pomogło w kosmosie lecieć dalej?
@niedowierzanie: Ważne jest zbalansowanie masy rakiety do mocy jaką możesz uciułać z silników. Dla przykładu: niedawno wysłałem tę rakietę: LINK na okrążenie Muna, z niewielką modyfikacją można nią wylądować i wrócić na Kerbin.
@niedowierzanie: Kariera pomaga ogarnąć po kolei wszystkie części, ale wymaga dbania o hajs, reputację i punkty nauki. Science to kariera, ale bez hajsu (i chyba reputacji), Sandbox jest bezograniczeń. Ja wciąż jestem baaaardzo początkującym (byłem najdalej na Munie) i gram karierę.
@niedowierzanie: Od siebie do modów polecę CKAN. Nie powinno być problemów ze zgodnością. A wybrać sobie coś fajnego możesz na wcześniej wymienionym forum.
Co do samego grania jeśli Ci aż tak nie idzie to albo się pobaw w sandboxie, bo tam możesz robić do woli wybuchów. A jeśli boisz się że masz słomiany zapał to spróbuj grać tryb naukowy. Przechodzisz całe drzewko technologiczne, więc zapoznajesz się z częściami, co każda może
@niedowierzanie: Poznasz o ile wybadasz ;) Jeśli zacząłeś niedawno grać wybierz na początku Sandboxa, eksperymentuj ile wlezie i ucz się jak to działa. Dalej już tylko zabawa z karierą: nie ma hurr durr dam milion boosterów - jakoś to będzie :D Na spokojnie robisz misje, które jesteś w stanie zrobić, badasz, balansujesz rakiety i powolutku idziesz do przodu, satysfakcja gwarantowana :)