Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 35, Iglu & Hartly. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Słowo wstępu:


Dzisiaj będzie krótko, bo i za bardzo nie wiem co mógłbym napisać o zespole, który Wam chce przedstawić. Pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, a nazywają się Iglu & Hartly. Zespół tworzy pięć osób: Jarvis Anderson, Sam Martin, Simon Katz, Luis Rosiles, Michael Bucher. Muzyka jaką grają to mieszanka electropopu, pop rocku, rocku z elektroniką i new wave. Zespół tworzy od 2006 roku, ale jak na razie mają tylko na koncie jedną "długogrająca" płytę wydaną w 2008. Jedną ale wpadającą w ucho.

Moim faworytem zdecydowanie jest utwór "Violent And Young" z bardzo fajnym intro na syntezatorach. Później kompozycja nabiera tempa, dochodzą riffy na gitarze, elementy na pianinie i fajna perkusja. Teledysk też jest bardzo fajny.

Kolejny utwór to "In This City", równie dynamiczna kompozycja tak jak i poprzednia. Zaczyna się spokojnie, ale później się rozkręca. Do tego mamy fajny i melodyjny refren.

Utwór "We'll See" również wpada w ucho za sprawą swojej melodyjności i fajnych riffów w refrenie.

Co by nie zdradzać zawartości całej płyty, przedstawię jeszcze na koniec utwór "People".

Ciekawostki:

Jakiś miły użytkownik YouTube udostępnił całą płytę zespołu. Do posłuchania tutaj.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka

#oswiadczenie

#wpadlomiwucho

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices

27. Quantic / The Limp Twins

28. Jacaszek

29. Bajzel

30. Bersarin Quartett

31. Eels

32. Ladyhawke

33. Air

34. Radiohead
Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 35, Iglu & Hartly. Subskrybuj tag: #wpadlomi...

źródło: comment_2Kp7gxNnvxG16pM0MLQOeEeOIJACn0CX.jpg

Pobierz
  • 7
@Emtebe: Jak dla mnie za bardzo, nie wiem ...alternatywne? Piszę to słuchając jeszcze "We'll see". Nie powiem, wpada w ucho ta melodyjność, ale ogólnie nie podchodzą mi chłopaki.

@Nikczemny: @Emtebe: Szczerze, to nie jestem na bieżąco z każdym wpisem, ale subskrybowałem, żeby mieć okno na różnorodność muzyczną ;)

Nie wiem czy już pisałem, ale Szacunek @Emtebe, za to co robisz [w tym tagu] i za to, że nie