Wpis z mikrobloga

No i po #debata.
Z jednej strony widać zgrzebność, prowincjonalność i amerytoryczność polskiej polityki. Z drugiej - myślałem że będzie gorzej.

Wrażenia:
PRowsko (oceniam tu sposób wypowiedzi, gestykulacji, postawę, pewność siebie) najlepiej wypadli (o dziwo) Jarubas, Wilk, Kowalski i Tanajno.

Palikot miał świetnie skrojony slim fit garnitur. Z ładnym wygięciem na wysokości guzika. I to właściwie wszystko, co można o nim dobrego powiedzieć. Chwyt z prymasem-królem żałosny. Temu panu już dziękujęmy.

Nikoś Dyzma PiSu, czyli Duda - jak to Duda. Prymus z pierwszej ławki, wygadujący frazesy. Bardzo uważający, żeby nie wypaść z roli.

Ogórek wykuła na pamięć podręcznik Garlickiego do prawa konstytucyjnego i próbowała nim zagadać swoją niekompetencję. "Prezydent stoi na straży Konstytucji" - no shit, wow, zaskoczyłaś mnie Madzia, masz mój głos. A tekstem o siadaniu na kolanach prezydentowi w aucie zasłużyła na #zloteusta i Order Leszke.

Krul w słabszej dyspozycji niż w ostatnich występach telewizyjnych. Szkoda. Fajnie, że kuce ze sztabu powiedziały mu, że kartki w łapie zwiększają wiarygodność głoszonej tezy, szkoda że nie doczytały że te kartki mają być proste i zrozumiałe dla Grażki przed TV. 4 płachty z różnymi wariantami mandatów UKIPu, delikatnie mówiąc, tej roli nie spełniają.

Braun - nie wiem, skąd ten człowiek bierze towar. Ma mój głos, jeśli sprzeda namiary na dilera.

Cookies nie wiem po kiego wała wyjeżdżał z Olewnikiem.

Bidno trochę.

#neuropa #4konserwy #2zdrajcy #wybory #wyboryprezydenckie2015
  • 20
@biczplis: wiesz, nie oglądałem od początku, więc część moich spostrzeżeń może być chybiona. A dwa - pamietaj, że oceniałem w tym punkcie tylko i wyłącznie, nazwijmy to, "przekonywalność", nie poglądy, ani nawet nie spójność wywodu. Przez przekonywalność rozumiem, że Halina wróciła z mięsnego, włącza tiwi, paczy na kandydatów i mówi: te, Janusz, a może zagłosujmy na tego Tanajnę, mądrze gada!
@Dutch: Moim zdaniem Kowalski No.1 tej debaty, po nim długo długo nic i dopiero gdzieś w oddali majaczy Wilk i ewentualnie JKM. Duda, jak napisałeś. Tanajno wypowiadał się jakby dopiero co wyszedł ze szkolenia MLM. Jaruba sam się zaorywał, bo zapomniał, że PSL jest stale U WŁADZY, a nie stale w opozycji. Palikot - szkoda gadać. Kukiz - nijaki.
@jack-lumberjack:

Moim zdaniem Kowalski No.1 tej debaty

Kowalski bardzo na poziomie - zarówno jeśli chodzi o debatę, jak i dzisiejsze AMA. Dla mnie miłe zaskoczenie. Szkoda, że jeśli chodzi o poglądy zupełnie nie z mojej bajki.

Kukiz - nijaki.

Przy Kukizie też zapomniałem dopisać - mylenie ZSLu z PSLem też było żenujące. Wiadomo że na koniec dnia chodzi tylko o nazewnictwo, ale pokazuje jednak nieobycie Kukiza w polityce - dziś myli
@Kamill: z tym godłem? Sama prezentacja mnie ominęła, to pewnie na początku było? Mnie Braun zmasakrował stwierdzeniem "jak pan bóg dopuści to i z kija wypusci" - myślałem, że znam wszystkie polskie porzekadła, a tu proszę ;)
@Dutch: folklor Brauna trudny do zapomnienia. Jeśli z milion ludzi oglądało, to Duda może stracić set tysięcy głosów choćby ze względu na Brauna czy Jarubasa, który sensownie gadał, Kowalskiego, który był jak swój chłop.
Palikot i Ogórek wypadli w debacie najgorzej, Palikot nie ma pomysłu i atakuje wszystkich bez polotu, Ogórek mało widoczna.
@artpop: OK, przekonaliście mnie z tym Jarubasem. Obejrzałem debatę od początku w necie, faktycznie dupy nie urwał. Może też zawyżyłem mu ocenę, bo wobec niego i Tanajno nie miałem żadnych oczekiwań.