Wpis z mikrobloga

Poszukuje dobrego routera w przestępnej cenie, mam dużo laptopów w 2 piętrowym domu i chciał bym by jakoś żwawo to chodziło bo puki co wystarczy jedna osoba by oglądała film a w cs:go nie pogram (,) i router przy wiekszym obciążeniu tak okolo 20mb/s po prostu sie resetuje i trzeba czekać na ponowne podłączenie przez co torrenty słabo mi chodzą (,)
#pc #wifi #router #internet
  • 7
@Colek: wole coś co mogę szybko kupić i podłączyć bo od 3 dni w domu jestem a już mnie chu* strzela bo nic sie nie da na tym necie robić :< Chyba jakiegoś tplinka za 200 kupie jutro w xkomie jak nic innego nie znajdę, bo na routerach i tym wi fi to się wgle nie znam xd nigdy nie zwracałem uwagi na takie pierdoły jak karta seciowa czy rodzaj routera
@goten922: TP-Linki są naprawdę spoko (odradzam D-Linki, ASUSy i Edimaxy). Sam trochę małych sieci na nich postawiłem i naprawdę działają. Ale dwa piętra to dużo i mało, zależy ile i jakie ściany po drodze, jaki strop? Może się okazać że trzeba będzie strzelić router + repeater (access point).
Zaproponuje model TL-WR940N.
@goten922:
U moich rodziców jest podobnie, dwa piętra, tyle że sciany z betonu komórkowego (dom ok.150m2) i jest tak że router z dołu (jest prawie na środku domu) w zasadzie obejmuje całość, ale na piętrze w krańcach domku sygnał jest strasznie słaby - dlatego mam repeater. Na upartego działałoby i bez niego.
Zacznij od routera, zobacz jak to działa, może okazać się wystarczający.