Wpis z mikrobloga

siema,

zastanawiałem się ostatnio nad freelance'owymi zleceniami deweloperskimi(jee, jse, android) z #zagranico żeby poprawić sobie troszkę sytuację materialną, a ponoć w taki sposób można całkiem sporo wyciągnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Czy ktoś z was ma z tym jakieś doświadczenie?
2. Z czym to się je?
3. Jak konstruować umowy, żeby nie zostać wydymanym?
4. Na co uważać by nie wpakować się w szambo i nie zostać wydymanym?

trochę #programowanie

wołam @JavaDevMatt - mieszkasz i pracujesz za granicą, może przed emigracją bawiłeś się takimi zleceniami? Jeśli masz jakąś wiedzę w temacie, proszę, wypowiedz się :)

i potencjalnie zainteresowanych
@konradeczek, @zielonymirek
  • 25
To jest bardzo dobre pytanie.


@Teal_c: To jest bardzo dobra odpowiedz.

Dziekuje serdecznie ze wlozyles swoj czas w nia :)

ciekawe ze wyminiasz c# - jakos w naszym kraju nedza a na zachodzie 10-20% nizsze stawki od javy

Tak naprawdę język to tylko narzędzie.


owszem ale gdzie nie poczytam to kazdy mowi ze mobile to przyszlosc, a Ty niejako madrze mowisz ze przesyt juz jest i zarobic mozna wlasciwie tylko realizujac
@bazingaxl:

ciekawe ze wyminiasz c# - jakos w naszym kraju nedza a na zachodzie 10-20% nizsze stawki od javy


Do Javy nie warto porównywać (choć języki podobne). C# będzie się liczyć za 2-3 lata o ile Microsoft czegoś nie odwali.

gdzie ten mobile ja sie pytam


Mobile umarł 2 lata temu. Taka jest smutna prawda. Wszyscy którzy teraz próbują spóźnili się o jakieś 3-4 lata, co widać po zarobkach w tej
junior?! co to za junior?


@lerner: b2b

to jest wlasnie piekne w prowadzeniu biznesu czy freelance jak kto woli

nie zawsze trzeba jakiemus dupkowi szefowi udowadniac ze nauczylem sie czegos w pol roku i nie potrzebuje 5 lat na to by ktos laskawie uznal ze juz naprawde umiem i placil 15k

dziala ? dziala, placisz