Wpis z mikrobloga

Wszystko, co zdobył Kukiz zabrał Bronkowi. Ludzie na niego zagłosowali, bo byli zniesmaczeni biernością, nijakością i nieporadnością Komorowskiego, a nie super pomysłami Kukiza, których tak naprawdę nie ma.
Jeżeli Kukiz poprze w II turze Dudę, #!$%@? wszystko, co zdobył i z automatu straci wiarygodność jako kandydat anty-systemowy. Nie mówiąc już o tym, że jego wyborcy tego nie posłuchają i albo nie pójdą głosować wcale lub z powrotem zagłosują na Komorowskiego aby tylko nie wygrał PiS, bo głosując na Kukiza do ostatniej chwili liczyli że to on wejdzie do II tury zamiast Dudy.

A to, co mówią politycy PiSu, jacyś śmieszni komentatorzy czy kilku wykopków, że PiS jest partią anty-systemową jest nieprawdą. PiS jest częścią toksycznego systemu czy komuś się to podoba czy nie. A ludzie głosujący na Kukiza nie lubią PiSu tak samo, jak PO.

Jeżeli ktoś mówi twardo, że jest przeciwko systemowi, to musi się tego trzymać do końca. Dlatego nie powinien popierać nikogo za dwa tygodnie. I jakiekolwiek sojusze z Korwinami, Narodowcami czy Braunami odbije mu się czkawką. Na nich głosuje margines polityczny, a Kukiza poparło centrum, dawny elektorat PO. A oni ich nie zaakceptują.

Jeżeli Kukiz dobrze to rozegra, to ma nawet szanse na wygranie wyborów parlamentarnych. O ile dobierze sobie odpowiednich ludzi. I o ile ogarnie się z wystąpieniami, bo lubi odpłynąć za bardzo.

#wybory
  • 10
@VVade: szczerze wątpię, że Kukiz zabrał elektorat Bronkowi, Bronkowi procenty bardzo mało się zmieniły, natomiast Kukiz zabrał m.in Korwinowi, Ogórek i Jarubasowi.

I wcale nie straci jeśli ogłosi poparcie dla Dudy, z jednego prostego powodu, teraz nie liczy się kto ma jakie poglądy, teraz liczy się elektorat negatywny czyli wybieramy mniejsze zło.
@VVade: Ja na niego głosowałem głównie dlatego że liczyłem na dobry wynik który go popchnie do działania jesienią . A na drugą turę nie idę , nie uznaje zasady wyboru mniejszego zła
@Filem00n: Powiedzmy szczerze - w tych wyborach Jarubas, Ogórek czy Korwin to od początku był plankton.
Kukiz zabrał elektorat Komorowskiemu, bo tak naprawdę PO i Komorowski nie mają twardego, wiernego elektoratu - jadą tylko na strachu klasy średniej przed PiSem. Gdyby na polskiej scenie politycznej pojawiła się REALNA alternatywa dla PO, gotowa powstrzymywać PiS, to elektorat przepłynie. Teraz ludzie poczuli taką szansę w Kukizie, stąd te 20%.
@Filem00n: Ale co mają do tego procenty? :) Ilościowo zarówno PO jaki i PiSowi ubyło wyborców porównując wybory z przed 5 lat. Gdzieś ci ludzie musieli odejść. Albo odeszli do Kukiza albo nie głosowali wcale. Korwin dostał około pół miliona głosów czyli tyle ile w wyborach do PE. Tutaj nic się nie zmieniło.
@Doncipny: no to nie idź, trzeba być upośledzonym politycznie by nie widzieć w 2 Turze żadnego sposobu na chociaż lekką zmianę.
@Mindarion: najwięcej elektoratu kukiz wziął od Jarubasa, Ogórek i Korwina, taka jest prawda, Komorowskiemu jak już to zabrał około 7%.
@VVade: No to zabrał elektorat PO albo Pis, zdecyduj się.
@VVade: nie wcale nie było, z automatu od sld i psl jest poparcie na kandydatów na prezydenta wystawionych przez te partie, korwin stracił parę procent przez rozpad partii i sprzedanie kukiza, jak dla mnie to około 7% od bronka, 4% od dudy, i reszta od tej trójki co wymieniłem no i jeszcze oświeceni ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale idź siej dalej ferment.
@Filem00n: Ty dalej o procentach, a ja Ci po raz kolejny powtarzam, że one nie mają żadnego znaczenia. Patrz ile osób na kogo głosowało ilościowo. Na Korwina głosowała dokładnie taka sama ilość ludzi, co w wyborach do PE, jak i 4 lata temu. Tutaj nic się nie zmieniło. Ani więcej ani mnie. Więc o jakim zabraniu rozmawiamy? To co mówisz nie ma kompletnie odzwierciedlenia w liczbach ( ͡° ͜ʖ
@VVade: nie ma to jak porównywać wynik Korwina sprzed roku do jego realnego poparcia jakie miał w wyborach samorządowych i później przed i po rozpadzie partii, zwłaszcza, że po sukcesie PE przybyło mu dosyć sporo wyborców.