Wpis z mikrobloga

Witam. Czy kontrolerzy w Warszawie respektują zaświadczenie o studiowaniu w przypadku braku legitymacji studenckiej? Zgubiłem ją niestety, a szkoda płacić za normalny bilet, jak mam już ulgowy na karcie nabity.

I może ktoś wie, czy przy odwołaniu w Kolejach Mazowieckich trzeba przedstawiać legitymację, czy można sam skan potwierdzony przez dziekanat?

#ztm #warszawa #pkp
  • 9
Nawet jeśli nie akceptują, to możesz do czasu wyrobienia nowej legity chyba jeździć normalnie, a jak Cię złapią i będą się naprawdę czepiali, wtedy się odwołasz i zapłacisz tylko opłatę manipulacyjną. I tak pewnie nikt Cię nie sprawdzi w tak krótkim czasie.
@mrleon: Formalnie nie. W praktyce - często tak. Masz uprawnienie do ulgi, więc w razie mandatu zapłacisz tylko opłatę manipulacyjną w wysokości kilkunastu złotych. Grunt żeby podejść na spokojnie i wytłumaczyć, większość powinna się ugiąć ;)
@mrleon: Do zniżki uprawnia legitymacja i ani indeks ani nic innego. Może jeszcze portret Bolesława Chrobrego, ale to już indywidualne uzgodnienia. Tak jak wszyscy radzą, mandat niechętnie ale przyjąć, a potem ze świeżutką legitymacją tup tup do ZTM-u

@Engma: To ja trafiam na jakichś innych kanarów. Raz jeden dopatrzył się kilka dni przeterminowanej pieczątki, drugi spryciarz zauważył ostatnio, że z moją legitymacją nie mam zniżki (skomplikowana historia). Ale w obu