Wpis z mikrobloga

255 547 - 117 = 255 430

No Mireczki znów mogę użyć #100km :) 3 dzień mojej małej wyprawy i udało sie do Darłowa dojechać :) początek był niezły. Wyjazd z Łeby bezproblemowy, wjechałem na R10 koło Żarnowca, zaraz za Łebą. Początek niezły, tylko raz się zgubiłem :D ale ten leśny odcinek w Słowińskim Parku Narodowym mogę szczerze polecić. Jechałem przez Gać, potem Izbica i dalej sugerowałem sie R10 z podpowiedzi Google Maps... I jeżeli ktoś planuje podobna wycieczkę do mojej to NIE JEDŹCIE trasa Izbic - Kluki! Jak u to były jakies piaski to pół biedy, ale ten odcinek to najprawdziwsze bagno! Jak u rzecznika cyganów. No bagno. Nie wiem co za zgrywus oznaczył to jako trasa R10 ale nie tylko ja dałem sie na to nabrać bo były tam inne ślady rowerów czy po prostu ludzi. Za to uczucie wyobcowania i bycia sam na sam z naturą najprawdziwsze. Jesteś tylko ty i natura. Bagna, sarny, śpiew ptaków, szum wiatru. Man vs wild. Tylko ja nie Bear Grylls. Ale z Kluk juz spoko, tylko rower i sie je z błota musiałem oczyscic ;) Postanowiłem zignorować podpowiedzi Google i ominąć R10 i do Ustki jechałem juz asfaltem. O jak dobrze.
W Ustce spotkałem jakiegoś emerytowanego kapitana statku, który pracował 25 lat w Namibi w Afryce i pokazał mi promenadę, port, bunkry i wyjazd na Darłowo oraz przypomniał mi żebym lepiej ominął Karoslawiec bo poligon i jak @skwarek2 pisał mógłbym zrobić niepotrzebne kilometry.
Do Darłowa jechałem drogą 203, dużo przewyższen na tym odcinku, plus dość mocny wiatr przez co troche mi zajęło dojechanie do celu ale ostatecznie sie udało.
Nocleg znalazł mi mój #rozowypasek w bardzo przystępnej cenie u pana Andrzeja. Super gość. Zaczął mi wymieniać ile nadmorskich atrakcji jest w okolicy, a wszystkie zna i w większości był i tak sobie opowiadał z dobre 20 minut. Jakby któryś z Mirków planował wizytę w Darłowie to śmiało do pana Andrzeja (www.sylwia.witajcie.pl) wbijać. Jak sie jeszcze na mnie powołanie do da zniżkę, taki chłop :D

A jutro #mielno #kolobrzeg #pogorzelica #rewal #pobierowo.
W sobotę będę juz kończył wycieczkę i zostanie mi Kamień Pomorski i Szczecin do zrobienia. Oby sie udało Mireczki! Niestety zrezygnowałem z Miedzyzdroi oraz Świnoujścia, ale czasowo i pewnie kondycyjnie było by cieżko.
#rowerowyrownik #morze #rower

Ps. Na zdjęciu #pokazmorde i #bagno :D
Ficu - 255 547 - 117 = 255 430 

No Mireczki znów mogę użyć #100km :) 3 dzień mojej m...

źródło: comment_DINyka6TJJbhwgpaboFrz7KWKTE1JtWR.jpg

Pobierz
  • 15
@Ficu rozumiem że bagna nie nastroiły Cię pozytywnie, ale dalej R10 jest naprawdę spoko! Się zwie "Szlak zwiniętych torów" i prowadzi przez stare nasypy kolejowe poniemieckie. Rozumiem że kondycja daje znać o sobie. Ale warto tu wrócić by MTB przejechać Czerwony szlak pieszy z Rowów do ustki - 20 km singletracka po klifach nadmorskich. Piękna spawa - po lewej las po prawej przepaść 20-50m i Bałtyk w tle.
Jeszcze jedno - OGIEŃŃŃŃŃŃŃŃŃŃŃŃŃŃŃŃ
@Ficu: ja mam zamiar za 2-3 miechy wybrać się na wyprawę wzdłuż wybrzeża tylko będę jechał od Szczecina/Świnoujscia :) A gdzie dojadę to nie wiem :D
@Ficu: W Klukach jadłem dobry żurek przed wyprawą przez ten masakryczny park narodowy. Ależ tam bagna i komary cięły!
A na poligonie koło Pogorzelicy da się spać, a potem kąpać na waleta w morzu! Były też grzyby, z których dało się zrobić obiad!
  • 0
@darekUFO: szukałem po noclegowniach. W małych miejscowościach poza sezonem jest problem ale w większych sie udawało coś znaleźć. Najtaniej w Darłowie - 30 zł za noc a najdrożej w małym Mrzyżynie - 50 zł jeszcze musiałem oddzwonić z 15 miejsc bo nikt nie chciał mnie przyjąć na jedna noc albo sie remontem wykręcali :/