Wpis z mikrobloga

Mam pytanie mircy w 2007r. nie interesowalem sie scena polityczna jeszcze. Moje pytanie jest takie.
Dlaczego PiS ktory tropil afery i wyrzucal umoczonych ludzi na pysk jest pokazany jako cos negatywnego? Tworzy sie obecnie takie odczucie, że to jest cos zlego.

#neuropa #4konserwy #polityka
  • 86
  • Odpowiedz
@sponge:

Barbara Blida postrzeliła się śmiertelnie w klatkę piersiową 25 kwietnia 2007, podczas czynności jej zatrzymania i przeszukania jej domu w Siemianowicach Śląskich przeprowadzanych przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Podczas działań ABW była posłanka poprosiła o możliwość skorzystania z toalety, gdzie wyjęła z szafki rewolwer Astra 680, z którego się postrzeliła.


To nie było kilkugodzinne przesłuchanie - funkcjonariusze weszli ona poszła do toalety i natychmiast się zastrzeliła. Tak nie robi niewinny
  • Odpowiedz
Co do Blidy się zgadam, nikt nie targa się na życie nie mając coś przeskrobane...

@Polandball: Blida była winna.
Co niekoniecznie dlaczego do domu kobiety, która 8 lat wcześniej robiła przekręty finansowe, trzeba było wysyłać funkcjonariuszy ABW z bronią o szóstej rano...
  • Odpowiedz
@Loloman: ale atmosfera strachu wpływa drastycznie negatywnie na zaufanie między przedsiębiorcami, co ma duży wpływ na gospodarkę. Łapówkarstwo powinno się zwalczać, a nie tworzyć. Zresztą za PiSu było w tym temacie sporo hipokryzji gdy przypomnimy sobie taśmy Beger.

Akufrat każdy lekarz otrzymuje podarunki, będące podziękowaniem za udane operacje etc. Owszem,to zbyt często jest prawdziwe łapownictwo, z tym trzdeba walczyć. Ale w przypadku Mirosława G. znów poszło zbyt daleko, gdy minister Ziobro
  • Odpowiedz
co sadzisz o tym wszystkim w kontekscie tej calej akcji z W.Sumlinskim, gdzie opowiadal o tym ze jego informatorzy gineli w wypadkach tuz po tym jak udostepnili mu informacje o Bronku.


@kiedys_mialem_lepszy_brzuch: Nie wiem, trzeba by to było zweryfikować. W necie krąży długa lista tzw. "ofiar seryjnego samobójcy", ludzi którzy mieli umrzeć w niewyjaśnionych okolicznościach, bo podobno wiedzieli za dużo, lub narazili się władzy. Tymczasem po weryfikacji wychodzi na to, że
  • Odpowiedz
@jamtojest:

PiS znany był z kontrolowania prokuratury i nacisków na nią, więc kwestia prokuratora jest delikatnie mówiąc pomijalna ;)


Role prokuratora generalnego pełnił wtedy jeszcze minister sprawiedliwości więc prokuratura była polityczna (teraz zresztą też jest..)
  • Odpowiedz
@sponge: Ale przecież napisałem że za to Ziobro powinien odpowiedzieć prawnie...

I bez przesady, jakie zaufanie? Zaufanie nie istnieje gdy nigdy nie wiadomo co można uzyskać bez łapówek, lub kto co uzyskuje z nich. Dla mnie większe zaufanie było gdy ludzie bali się łapówek. Czemu miałbym komuś nie zaufać skoro robię coś uczciwie, wiedząc że jak mnie oszuka to służby go zniszczą? Dla mnie największe zaufanie jest kiedy przestępcy się boją,
  • Odpowiedz
@kiedys_mialem_lepszy_brzuch: Ale to jest absurd - jaki jest cel wpadania się do czyjegoś domu o szóstej rano, by znaleźć ewentualne dokumenty, które są tam trzymane od ośmiu lat, poza zastraszeniem?
Gdyby smutni panowie w mundurach przyszli po siedemnastej, ładnie poprosili, że nie ma sensu stawiać oporu, przeszukamy dom, weźmiemy dokumenty, to pewnie wszystko potoczyłoby się inaczej.
  • Odpowiedz
To wlasnie głupota panująca w Polsce. Platforma #!$%@? nas w każda dziurę a jedyna partia ktora była nastawiona na naprawę Polski jest teraz wyśmiewana i zgnojona. Tak, mowię o PiS.
  • Odpowiedz
@Ginden: Jedyny błąd jaki popełniono, to powinni ją szybko skuć i wyprowadzić. Tutaj nie ma dyskusji, nie ważne kto to, ile ma lat. Dla bezpieczeństwa wszystkich osób tak się robi i tyle.

A wpada się o 6 rano, by ZASTAĆ taką osobę (to główny argument), oraz robi się to jak najszybciej, by przypadkiem o tym się nie dowiedziała i nie usunęła dowodów. I tyle. Gdyby mieli wpaść po 17, musieli by
  • Odpowiedz
@kiedys_mialem_lepszy_brzuch: Zawsze powtarzam, że kluczem do ogarnięcia podziału PiS i PO jest zrozumienie problemu LUSTRACJI. Okropne afery miało też PO i ich PSL, ale to PiS jest be w TVN i Wyborczej, bo rozpoczął za swoich rządów zabawę w lustrację. Dlatego wszystkie Bolki, Stokrotki, Żakowskie, Kraśki i Michniki tak ich nienawidzą - bo PiS chciał się dobrać ustawionemu towarzystwu do dupy. Gówno kogo obchodzi jakaś tam Sawicka czy inny doktor
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: Nie chodzi o "strach", tylko sam fakt inwigilacji przecież... wolność stoi wyżej u mnie i u wielu ludzi niż bezpieczeństwo. Jak ktoś się naprawdę boi - ma coś zwykle na sumieniu. Ja się nie boję, ale będę walczył z każdym przejawem inwigilacji. Większość też mówi o "baniu się" w kontekście właśnie samego faktu inwigilacji, ograniczania wolności, a nie baniu się jako strachu. Ale prócz wolności i bezpieczeństwa powinny być jeszcze
  • Odpowiedz
@Loloman: A czym się różni losowe sprawdzanie ludzi, wywoływanie afer i straszenie społeczeństwa tym że każdy może być sprawdzony od inwigilacji? Ja się nie boję ale nie chce aby mnie inwigilowano albo sprawdzano "na wszelki wypadek" bo może właśnie popełniam przestępstwo gospodarcze. A o "panu który już nikogo życia nie pozbawi nawet nie wspominam" PS nie lubię PO ani PIS i mam naprawdę ciężki orzech do zgryzienia... Ja właśnie w tym
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: Niczym, ale nie mówię że tutaj się PiS od PO jakoś szczególnie różni, choć PO inwigiluje JESZCZE bardziej - po prostu mniej medialnie (a raczej media mniej o tym informują, by nie szkodzić PO). Ale i tutaj i tutaj będziesz praktycznie w pełni inwigilowany i losowo sprawdzany, ale to za czasów PO się zwiększyło, wraz z oficjalnym przykazem by karać każdego...

Ja mówię o tym że PiS straszy, informuje itd.
  • Odpowiedz
@Loloman: Zgadzam się z tym co mówisz ale właśnie sęk w tym że PiS informowało o aferach które niekiedy samo sprokurowało. PO o niczym nie.informowało bo poczuło się totalnie pewne swojego.zwycięstwa. Tak to jest jak nie ma kompetentnej opozycji niestety... Wiem że to nie Twoja wina, przecież tylko rozmawiamy :-) Ja tylko mówię że mam twardy orzech.do zgryzienia :-D
  • Odpowiedz