Wpis z mikrobloga

@Jacob: Niedawno leciałem z dyskiem zewnętrznym w bagażu podręcznym i nie czepili się ani w Polsce ani w USA (a TSA jest mocno upierdliwe). Reasumując przepisów nie znam, ale wygląda na to że można ;)
  • Odpowiedz
@Jacob: To doprecyzuję, bo jeszcze skorzystasz z mojej rady. Możesz wnieść (a nawet powinieneś jeśli chcesz przewieźć samolotem), tylko musisz mieć w oddzielnym woreczku do kontroli.

  • Odpowiedz
@Jacob: Możesz, ale musisz liczyć się z możliwością, że ktoś ci to każe włączyć. Właściwie to mało prawdopodobne, ale mają takie prawo.

Cytat ze strony ulc:

Zgodnie z unijnymi regulacjami z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego sprzęt elektroniczny (laptopy, kamery) oraz odzież wierzchnia muszą zostać skontrolowane jako oddzielna sztuka bagażu. W związku z tym, zbliżając się do punktu kontroli bezpieczeństwa prosimy o wyjęcie wszelkiej elektroniki z bagażu kabinowego i przekazanie jej oddzielnie
  • Odpowiedz
ah to z tym się liczę i nie ma problemu

skoro już mi podpowiadasz to powiedz proszę jak to jest z bagażem rejestrowanym. Jest on wyłącznie prześwietlany czy będą mnie tyrać z jego otwieraniem ? - ładuję ubrania w worki próżniowe i jeśli każą mi je otworzyć to mogę już nie zamknąć torby x)
  • Odpowiedz