Wpis z mikrobloga

Mirki,
jak to jest? I co można zrobić?
Skręciłem nogę, ogólnie bolała mnie przez kilka dni, ale przeszło. Poszedłem biegać na zawody, przebiegłem ale po wszystkim na stopie stanąć już nie mogłem. Kostka mi spuchła i teraz nawet palcem wyczuwalna jest różnica, że coś jest nie tak.
Byłem w przychodni to mi powiedzieli, że najwcześniej mnie za tydzień, ktoś obejrzy xD
Jak to działa? Jakbym poszedł do szpitala na ratunkowy, tam będzie ktoś, kto chociaż mi powie czy nie połamałem jej #!$%@?? ;P
Pozdrawiam.
#szpital #pogotowie #leczenie #przychodnia, może ktoś z #bieganie miał jakieś podobne sytuacje.
Pytam bo zwykle unikałem szpitali i ten... nie wiem jak to się tam odbywa :P
  • 6
@eovenn: Jeśli spuchnięta i duży ból możesz iść do szpitala ale pewnie zrobią prześwietlenie (o ile w ogóle będą chcieli) i dadzą przeciwbólowe plus jakąś maść na receptę.

Boli mnie noga około tygodnia (możliwe że od kręgosłupa odcinek lędźwiowy) i poszedłem do przychodni do Pani doktór i dostałem skierowanie do chirurga ortopedy. Więc udałem się z lekkim bólem w nodze do przychodni specjalistycznej gdzie powiedzieli mi że jest termin pod koniec
@eovenn: Niestety, jeśli chcesz się leczyć, to nie masz co liczyć na NFZ, tylko prywatnie. Ja poszłam na ostry dyżur ze skręconą kostką i mi ją w gips dali. Ale ja w domu ten gips zdjęłam, bo skontaktowałam się z fizjoterapeutą i tak mi kazał. Tylko pomoc fizjo, chyba że ortopeda, ale taki, który zrobi falę uderzeniową, nigdy nie zgadzaj się na gips!
@small_raven: a no też sobie odpuściłem. Ogólnie stopą zaczynam powoli ruszać, jeszcze trochę kuleję i opuchlizna się utrzymuje, ale jest lepiej. Ketonalu nie wymagam (mam go od czasu złamania uda i piszczeli i się przydaje - jeszcze rok ważności do spożycia). Jutro pójdę do apteki po jakąś maść.
Ogólnie wkurza mnie, że jestem wyjęty trochę z biegania bo fajnie by było utrzymać formę, a tu dupa. No ale nic, pierwsze kontuzje
@eovenn: Spoko, nie pierwsza i nie ostatnia :D ja mam złamaną kość śródstopia, a kontuzji w ciągu 2,5 roku miałam 5. Kup maść Mobilat lub Traumon lub po prostu jakąś przeciwzapalną. Możesz brać też przez kilak dni Aspirin C, ale nie za długo, też przeciwdziała opuchliźnie, ale po aspirynie lepiej nie biegaj. Odpoczywaj, niczego nie przyśpieszysz.