Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków które mają własną działalność/firmę i głosują na Komorowskiego/PO.
W jaki sposób kręcicie wałki z VAT i obchodzicie płacenie dochodowego itd, bo nie wierzę że pasuje wam to jak to teraz wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°) #biznes #wybory #polityka
  • 54
  • Odpowiedz
@frogfoot: ksiegowa wrzuci ci w koszty wszystko na co sie uprzesz. Ona za to nie odpowiada. Kontrola zajmie sie nia, nie Toba. Oczywiscie, potem mozesz sie sadzic o odszkodowanie z jej OC - powodzenia.

Madry polak po szkodzie, nawrzuca byle czego do kosztow potem zdziwienie, ze w skarbowce glupi ludzie nie siedza i odliczen np. Tv w warzywniaku nie puszczaja...


@gkm: Ja jestem świętszy od papieża i nigdy z księgową
  • Odpowiedz
@Oskarek89 @gkm @frogfoot : ale z was Janusze biznesu. Robienie kosztów dla kosztów to najgłupsza rzecz jaką można wymyślić. Powiedzmy że jesteście na liniówce 19%. Żeby zapłacić 190 PLN mniej podatku musicie wydać 1000. Oczywiście wszystko OK jeśli kupujemy coś co jest nam potrzebne. Ale jaki jest sens kupować coś co będzie stało i się kurzyło tylko dlatego żeby zapłacić mniejszy podatek? A dwa Janusze biznesu wrzucają w koszta wszystko co popadnie
  • Odpowiedz
@letitbe: Janusz z kogo chyba z ciebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nikogo nie namawiam do robienia kosztów dla samego robienia kosztów (czyli kupowania jakiś zabawek). Nikt normalny tak nie robi.
Ale posiadanie auta (i koszta jego eksploatacji), szeroko pojęta elektronika (tablet, telefon, komputer, aparat), wakacje - to jest standard i te wydatki większość osób i tak ponosi (nawet nie prowadząc żadnej działalności). Warto mieć świadomość (osoba, która
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Jeżeli firma dobrze prosperuje to właściciele raczej nie narzekają, bo nowe samochody, itd., czyli wrzucanie w koszta.
Problem się zaczyna kiedy firma złapie dołek, gdzieś ktoś się potknie i jest jakiś dług do spłacenia, wtedy momentalnie sytuacją się odwraca i ciężko wyjść spod kreski.
@letitbe: W koszta ludzie wrzucają np. komputer sąsiada albo swój nowy, a stary sprzedają. Wszystko da się zrobić z tym, a zawsze znajdzie się coś
  • Odpowiedz
@frogfoot: tylko, że sam dobrze wiesz że te przykłady które podałeś (m.in. wczasy) to oszustwo. No ale potem będzie płacz w internecie, że US niszczy firmę. A co do auta w leasingu: kupowanie droższego po to tylko żeby zapłacić niższy podatek to głupota, bo tak jak pisałem wcześniej i tak 81% ceny pokrywasz Ty. A cena auta w ciągu kilku lat mocno spadnie.
  • Odpowiedz
@Oskarek89 a może ktoś nie chce płacić ZUSu jeszcze większego jak proponuje to Duda i PiS? Tak bo PiS proponuje żeby przedsiębiorcy płacili ZUS od całości dochodów, a nie mieli możliwości rozliczenia się od średniej krajowej. Spowoduje to, że Ty i ja będziemy płacili większe składki.
  • Odpowiedz
@frogfoot: Miałeś już kontrole z US? Jeżeli nie to możesz sobie teoretycznie mówić, że sobie pojedziesz do Egiptu i wpiszesz, że było tam szkolenie z grafiki komputerowej. Ale później zapłacisz odsetki.
  • Odpowiedz