Wpis z mikrobloga

@sspiderr: KUP obniża podstawę opodatkowania, a również i te 260 obniża sam podatek. Dolicz również jakąś księgowość (50-100zł), bo po treści pytań widzę, że bez tego możecie napytać sobie kłopotów...

@sspiderr: Odpowiem tu. Raczej nie da się mniej, bo tyle zapłacisz samej składki zdrowotnej, ale plus jest taki, że przy zysku do ok. 2 tys w praktyce nie płacisz podatku dochodowego (bo prawie cała składka zdrowotna zostanie na niego "zaliczona"). 260 zł to nie jest dużo (przynajmniej w porównaniu ze standardowymi ~1050zł) za możliwość odliczania innych kosztów (pogadajcie z jakąś księgową - może okazać się, że do prowadzenia firmy należałoby wliczyć
@sspiderr: wszystko zalezy od formy opodatkowania/rozliczania jaka przyjmiecie, chociaz nie jestem pewny czy mozna ja wrzucic w koszty, wiem, ze 7.75% jest mozliwe do odliczenia od podatku do zaplaty do US, wiec w jakis "sposob" powiedzmy, ze obniza to podatek do US wiec cos obnizasz *_*
@sspiderr: Tak. To sama składka zdrowotna. Ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe) ma płacone przy etacie. Składka zdrowotna zmienia się raz w roku. Deklaracji do ZUS nie trzeba składać, więc szkoda kasy na księgowego. Jeśli chodzi o podatek to forma zależy od wykonywanych czynności (jeśli te same co na etacie to zasady ogólne - czyli książka, jeśli inne to można ryczałt, ale wtedy odpada możliwość opodatkowania się wspólnie z małżonkiem).
@piesiak1975: Moja mama jest pielegniarka i chce dzialac jako krawcowa. Chce sprzedawac to co sama uszyje. Musi wystawiac faktry, placic ten zus 260zl i dochodowy . Chyba nie ma opcji tego nie placic.