Wpis z mikrobloga

#rozdajo #film #kino

Rozdam 10 darmowych voucherów do Cinema City dla dwóch osób na dowolny film.

Zasady otrzymania Vouchera są proste: napisz, jaki jest Twój ulubiony film i dlaczego akurat ten, oraz zaplusuj ten wpis.
10 najlepszych odpowiedzi wg mnie nagrodze Voucherem do kina.

Jutro wieczorem rozstrzygnięcie konkursu :)
Zuchwaly_Pstronk - #rozdajo #film #kino

Rozdam 10 darmowych voucherów do Cinema City...

źródło: comment_fX9IEJ5sVMZlJB8hQESwPNRUGzO1xIEI.jpg

Pobierz
  • 184
@Zuchwaly_Pstronk: Kronika z 2012.
Uwielbiam ten film z dwóch powodów.
Po pierwsze film świetnie pokazuje, co się może dziać z ludźmi, który otrzymują moc większą niż inni.
Po drugie... też bym chciała otrzymać taką moc telekinezy jak ziomki z filmu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zuchwaly_Pstronk: Dzikie historie - bo pokazuje ludzi z różnych grup społecznych, bogatszych, biedniejszych, których łączy jedno - emocje.Ten film pokazuje, że nie jest ważne czy ktoś jest wykształcony, lub nie, czy ktoś piastuje odpowiedzialne stanowisko, czy tylko jest kelnerką w restauracji- wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, którym w pewnym momencie puszczają nerwy. Po prostu lubię często do niego wracać. Analizuję reakcje każdego z bohaterów, widzę w nich siebie i swoje zachowania. Każdy
@Zuchwaly_Pstronk: Ja mam dwa: - Miś - bo mimo iż film ten jest starszy ode mnie to wciąż wiele aspektów można przełożyć na teraźniejsze realia (a to już jednak sztuka)
- Kiler i Kiler-ów 2-óch - ponieważ często mam ze znajomymi niezłą bekę gdy któryś zarzuci tekstem z nich pasującym do sytuacji
@Zuchwaly_Pstronk: Klasycznie: Ojciec Chrzestny- spotkamy tam akcje, przemyślane sztuczki i machlojki gangsterów z dawnych lat, wszystko w świetnej obsadzie. Prawdziwy film z klimatem (jak Heroes III jest prawdziwą grą z klimatem), ale to nie wszystko. Najważniejsze, że przypomina jakie zasady są w życiu najważniejsze (tutaj cytat z poranku kojota część wyjaśnia https://www.youtube.com/watch?v=85xV-xwYsX0 ). Myślałem o królu Lwie, ale dawno go nie oglądałem i nie wyjaśnię czemu w dzieciństwie był dla mnie
@Zuchwaly_Pstronk: Niebieski Kieślowskiego. Czemu? Bo niesamowita muzyka Prisnera, bo piękne zdjęcia Idziaka, bo świetna fabuła. Już samo to, że niebieski jest faktycznie niebieski(jak wszystkie filmy kieśla z tej serii, zresztą Idziak lubi się chyba bawić filtrami). Nie wiem w sumie nawet co pisać o tym filmie, go się po prostu czuje :)
A ta scena to mistrz nad mistrzami.
sugas - @Zuchwaly_Pstronk: Niebieski Kieślowskiego. Czemu? Bo niesamowita muzyka Pris...
@Zuchwaly_Pstronk: Dawno nie byłem w kinie, może bym w końcu ruszył tyłek i zabrał różowego paska, więc powiem Ci jaki jest mój ulubiony film:
Rekonstrukcja - jako męska, szowinistyczna świnia, gdybym wcześniej wiedział, że to melodramat, na pewno bym nie próbował tego oglądać. Cieszę się, że nie wiedziałem.

Samo podsumowanie całego filmu jest na początku (i jako retrospekcja na końcu). To tylko film - iluzja. Opowiada nie tylko o miłości, ale
@Zuchwaly_Pstronk: Zabójcze Ryjówki z 1957 roku. Jak myślę, że zrobiłem coś strasznie głupiego, to włączam film i wiem, że są ludzie głupsi ode mnie. Ludzie, którzy oklejają psy kartonem oraz sierścią by te imitowały mordercze ryjówki, ķtóre to chcą #!$%@?ć Bogu ducha winnych ludzi. Świetny film klasy B, polecam serdecznie.
@Zuchwaly_Pstronk: The Shutter Island - zakończenie ryje banię. A poza tym jest nakręcony w świetnym klimacie, trzyma w ciągłym napięciu i w uczuciu niepokoju już od pierwszych minut. Zagadkowy i dający do myślenia. Szczerze mówiąc, to nie jest mój jedyny ulubiony film bo mam kilka ulubionych :)
@Zuchwaly_Pstronk: Revolver - Guya Ritchiego
Przede wszystkim za kreatywność i nietuzinkowość. Za genialne pokazanie teorii osobowości Freuda (id, ego, superego) pod płaszczykiem komedii sensacyjnej z typowymi dla Ritchiego ujęciami i montażem.
Film zmusza do myślenia i posiada mnóstwo metafor, które wyłapuje się najlepiej oglądając go któryś raz z kolei.
Dodatkowo za genialną role Raya Layotty i Jasona Stathama.
Za sceny i monologii jak ten:
https://www.youtube.com/watch?v=6KZVup6ymOM
I ten:
https://www.youtube.com/watch?v=3Cea-hyQevg

Niestety jest mocno