Wpis z mikrobloga

#wybory

Chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem, ze Duda przegrał w Warszawie (40% przy frekwencji 68,5%), ale ja nie o tym.
O wiele ciekawsze jest to jak rozkładały się glosy na kandydatów w poszczególnych dzielnicach stolicy: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,tak-glosowala-warszawa,169549.html

Jak widać na załączonym obrazku Duda największe poparcie uzyskał w najbiedniejszej dzielnicy (Praga-Północ 48,51%), a najniższe w jednej z najbogatszych (Wilanów 30,70%). Co ciekawe, obie dzielnice diametralnie różnią się również w kwestii frekwencji - Wilanów największa w stolicy (76,52%), tymczasem Praga-Północ najmniejsze (59,07%).

Te różnice i kontrasty potwierdzają to co widzimy na większa skale w całym kraju - na PiS i Dude glosują regiony biedniejsze, oraz ludzie słabiej wykształceni i bez perspektyw. Do takiego elektoratu trafiają populistyczne hasła i ideologia konserwatywna.

Zapraszam do dyskusji i wyciągania wniosków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja tylko powiem, ze to bardzo smutne, ze prezydenta wybrała nam #patologiazewsi . #polityka
źródło: comment_K5b42NGysgKyt07gogBp1gbcJ0EHm7Ek.jpg
  • 58
w warszawie jest znacznie więcej przyjezdnych, którzy właśnie pochodzą ze wsi. Nie bez powodu mówi się że wawa to największa wieś w polszy ;) a do tego ziemie zachodnie są ziemiami "odzyskanymi" zasiedlonymi przez ludzi ze wschodniej II RP, a tam chyba było dosyć dużo wsi ;)
@mdul: nie troluj, nic takiego nie napisałem, mój ojciec też ma swoje interesy, kasy nam nie brakuje a i tak na bk nie głosował? dlaczego? bo z każdej faktury na 10tys panstwo zapieradala ponad 4 plus koszty pracownika... i to jest zgoda bezpieczenstwo i dobrobyt? dla mnie to kradziez w bialych rekawiczkach to raz a dwa na wilanowie nie sami bogaci mieszkaja, moj post byl ogolny nie do wilanowa przyczepiony.
@frogfoot: Na bronka głosuja stare dziady, które się dorobiły przez kolesiostwo i maja w dupie, że rozkradają kraj i będą musieli więcej płacić i dłużej pracować, oraz idioci, ale przecież najważniejsza jest zgoda i bezpieczeństwo ( ͡º ͜ʖ͡º)

Te różnice i kontrasty potwierdzają to co widzimy na większa skale w całym kraju - na PO i Komora glosują regiony bogatsze w propagande tvnu i gw, oraz
@frogfoot: Jaka patologia człowieku. Patologia nie głosuje, bo ona chleje wodę, no chyba że tak nazywasz ludzi biedniejszych. Wtedy powiem ci żebyś z rozbiegu zarył cabanem w ścianę, może pomoże. Lubisz być okradanym czy należysz do elity? Ja nie wiem, ludzie chyba lubią być gnojeni i dojeni przez władzę, bo wtedy czują się wybrani. Ludziom nie przeszkadzają nagrody dla urzędników z ich pieniędzy.
@Kejran:

A co do mieszkańców wsi to są to bardzo często bogaci ludzie, nie jeden lepiej wychodzi na jeżdżeniu kombajnem od tych magistrów do wszystkiego i do niczego.

Ciężko, żeby nie byli, skoro są z podatków tych pogardzanych przez Ciebie magistrów są zasilani gigantyczną kasą na KRUSy-srusy, milionowe preferencyjne kredyty na sprzęt, dotacje do hektara z UE, skupy interwencyjne i inne socjalistyczne wynalazki :)
@Laserade:

ktos dobrze zauwazyl, ze biedota glosuje na poliglote z doktoratem, a "wyksztalceni z duzych miast" glosujana chodzace ośmieszenie, które nie umie jednego zdania prawidłowo napisać.

Madzia Ogórek też ma doktorat. Wykształceni wiedzą, że stopień naukowy poparty zerowym dorobkiem nic nie znaczy. Wykształceni nie głosują na Nikodema Dyzmę który strzela focie z OPZZem i populistycznie obiecuje wszystko wszystkim, gorzej niż genetyczna krzyżówka Szumlewicza, Ikonowicza i Leppera. A w AMA zapytany o
@frogfoot: Diagnoza prawie trafna. Na jedną i drugą partię głosują osoby, do których partia mówi. PO mówi głosem "młodych wykształconych, z wielkich miast", to ma też poparcie na Wilanowie. Inny status ekonomiczno-społeczny, inne potrzeby, inne oczekiwania. A w obu grupach są polityczni analfabeci, którzy głosują na populistyczne hasła.
@frogfoot: To jest manipulacja. Na Dudę głosowali poza standardowym elektoratem PiS (o którym od dawna jest wiadomo, że jest biedny i niewykształcony, co za odkrycie) młodzi, którzy wiedzę czerpią z internetu.
Co przy okazji pokazuje, że tych młodych i "inteligentnych" bardzo łatwo manipulować, wystarczy uruchomić odpowiednią maszynę nienawiści i uwierzą, że prezydentura Komorowskiego była serią klęsk i kompromitacji (gdy w rzeczywistości pomijając okres kampanii wyborczej, Komorowski miał dwie wpadki wizerunkowe przez
@fiskkr: pff... zmianę. niech się do roboty #!$%@? wezmą a nie myślą, że jak zmienią prezydenta to nagle przestaną tankować browar pod sklepem i będzie im się żyło lepiej...
@frogfoot: Tradycyjny elektorat lewaków/PO to ziemie odzyskane z ludnością napływową bez przywiązania do ziemi(PGR) i tradycji. Przedsiębiorcom nie ma się co dziwić bo dla nich dobrze jest jak jest a każda zmiana to ryzyko, dobrze że 80% społeczeństwa tak nie myśli bo czasy się zmieniły.
@Ginden: Kulawe rozumowanie. Tu nie chodzi o wpadki, tylko o faktyczne wywiązywanie się ze swych prezydenckich obowiązków. Komorowski nie był w stanie wybronić zarzutów o "nic nie robienie" podczas 5 lay swojej kadencji.
Dość oczywistym wyborem dla ludzi niezamożnych jest głosowanie na orędownika polityki socjalnej, tak jak i dla liberałów głosowanie na liberała (XD), a głos młodych dyktowany jest nie przez ich podatność na manipulacje, lecz przez wyciąganie wniosków z otaczającej
A co do mieszkańców wsi to są to bardzo często bogaci ludzie

Ciężko, żeby nie byli, skoro są z podatków tych pogardzanych przez Ciebie magistrów są zasilani gigantyczną kasą na KRUSy-srusy, milionowe preferencyjne kredyty na sprzęt, dotacje do hektara z UE, skupy interwencyjne i inne socjalistyczne wynalazki :)


@Dutch: w ramach doprecyzowania: ponad 60% mieszkańców obszarów wiejskich nie ma nic wspólnego z rolnictwem.
@frogfoot: Przecież Wilanów dzisiaj jak i Białołęka, gdzie też jest bardzo dobry wynik BK, to wylęgarnia słoików. Młodych ludzi z klasy średniej, którzy przyjechali do Warszawy za hajsem. Często jeżdżę nowym wilanowem na rowerku do powsina i masa obcych blach, a samochody 5-10 letnie. Ceny mieszkań są w miarę atrakcyjne, niewiele droższe albo i w podobnej cenie jak teraz na Białołęce (gdzie swego czasu zjechała największa patologia z całego kraju) i
@frogfoot: patrząc po komentarzach w internecie największa #patologiazewsi to ludzie głosujący za Pbk, ale mniejsza. Nie zastanawiałeś się nad tym, że jeżeli komuś jest na prawdę dobrze to nie czuje potrzeby zmian? Ze niekoniecznie człowiek który zarabia dużo i jest wykształcony zna się na polityce? Ze być może są to beneficjenci obecnego systemu?
Co do podziału na Polskę A i Polskę B, pragnę zauważyć że ten "zasciankowy" i biedny wschód generuje
To prawda, ludzie o innych poglądach niż twoje są głupi.


@Ginden: Nie zauważyłeś, że oba wpisy szanownego @frogfoot: tłumaczą, że Ci co głosowali na Dudę są głupi i zmanipulowani bo, uwaga: są mniej wykształceni i są biedniejsi.
Dziwi mnie, że ktoś taki jak Ty zniża się do debaty publicznej opartej na pogardzie i braku szacunku. Elo
@frogfoot: Jeśli chodzi o otoczenie moich rodziców, to w pierwszej kolejności większość znajomych idzie głosować na Korwina - lekarze specjaliści, właściciele przychodni, osoby z własnym biznesem (np. firma zaopatrująca rynek narzędzi majsterkowych okoliczne kraje, czy nawet drobny, gastronomia), w drugiej kolejności bardziej rozchwytywany jest PiS. I fakt faktem od samego początku na niego głosują ludzie niewykształceni, nie pracujący intelektualnie, tu jest zdecydowany odsetek, ale znajdą się pojedyncze osoby wysoko wykształcone, które
w ramach doprecyzowania: ponad 60% mieszkańców obszarów wiejskich nie ma nic wspólnego z rolnictwem.


@sheslostcontrol: to też, acz odnosiłem się do wypowiedzi kolegi o "milionerach jeżdżących kombajnem" :)
@anussatanus:

na woli, czy bemowie też za pół bańki kupisz, małe mieszkanie na parterze, inne są droższe ;) ludzie wynajmują mieszkania :P

Czy chodziło Ci o: najmują (wynajmuje ten, kto jest właścicielem mieszkania)? ;)
Na Woli i Bemowie owszem, na Wilanowie 98% (wiarygodne DzD) to mieszkania własnościowe kredytowych "lemingów".
@Dutch: dziękuję za poprawienie mnie :P mowa potoczna ale zrozumiałeś o co chodzi ;P mogę się założyć o milky waya, że Ci ludzie również w większości pochodzą ze wsi :P czy to młodsi, czy starsi- są ze wsi :P ilu po wojnie było w warszawie prawdziwych warszawiaków, a ilu przyjezdnych? jestem pewien, że teraz ten odsetek, ludzi pochodzących spoza warszawy, jest jeszcze większy. Teraz sobie przypomniałem, że na wilanowie kupił mieszkanie
Co do podziału na Polskę A i Polskę B, pragnę zauważyć że ten "zasciankowy" i biedny wschód generuje lepsze wyniki w nauce (według różnego rodzaju statystyk).

Dla przykładu : Marian Kowalski - wykształcenie podstawowe, Bronisław Komorowski - wyższe. Obiektywnie, polecam obejrzeć sobie kilka przemówień obu z tych panów. Nie chodzi mi już nawet o kwestie poglądów, a po prostu mądrości wypowiedzi.

xD
Wilanów największa w stolicy (76,52%), tymczasem Praga-Północ najmniejsze (59,07%).

Te różnice i kontrasty potwierdzają to co widzimy na większa skale w całym kraju - na PiS i Dude glosują regiony biedniejsze, oraz ludzie słabiej wykształceni i bez perspektyw.


@frogfoot: Nie bez powodu mieszkańców Wilanowa nazywa się lemingami, a Wilanów dzielnicą korposzczurów xD To oni w poprzednich wyborach popierali PO i byli kreowani na młodych, wykształconych z wielkich miast. Całe szczęście, że