Wpis z mikrobloga

Witam. Pomyślałem, że czas w końcu zrobić sobie kopie bezpieczeństwa pewnych plików, dokumentów. Na początek mam pendrive 32gb toshiba. Przydałoby się jakoś to zabezpieczyć. W sumie nie przewiduję wkładania go do innych kompów ale może się zdarzyć. Jak najlepiej zabezpieczyć coś takiego?
#informatyka #komputery #bezpieczenstwo
  • 13
true crypt, albo jakiś dowolny inny program z internetu, parę się tego znajdzie. Bez hasła, bądź bez klucza prywatnego, trudno jest odszyfrować takie pliki. Jak masz windows w wersji ultimate/enterprise to powinnienś mieć takie narzędzie jak Bitlocker.
@wnocy: No na pewno nie wyślę nic na mega :-) aczkolwiek wuala już może być ok imo.
W sumie to nie są pliki z hasłami ale takie tam różne backupy z programów, skany dokumentów itd.
Mam jeszcze hdd zewnętrzny i nim się zajmę potem.
@Bushus: 7pro. Tego true crypta jakieś forki porobili tak? Brać oryginał ja?
@ashmedai: ja sobie wuale chwalę. Podoba mi się bo ma sporo możliwości konfiguracyjnych (nie lubię rozwiązań typu dropbox). Nigdy nie miałem z nią problemów poza tym, że zdarza im się czasami paść. Support działa sprawnie.
Kiedyś trzymałem backup na SpiderOak (no bo też szyfrują u mnie), ale niestety części plików odzyskać się nie udało. Straciłem zaufanie i przeszedłem do wuala.
@ashmedai

Tego true crypta jakieś forki porobili tak? Brać oryginał ja?

nie rozumiem co napisałeś.
True crypt da Ci jedynie taką możliwość, że na pendrive stworzy wirtualny volumin, w którego środku będziesz mógł przechowywać ukryte dane. Dane będą dodatkowo jeszcze zaszyfrowane i bez 'klucza/hasła' bardzo trudne do złamania.
Mi się wydaje, że true crypt jest optymalnym rozwiązaniem jeżeli chcesz szyfrować dane, a nie je backupować. W systemie windows masz gotowe narzędzia do
@Bushus: Chodzi mi o zabezpieczenie pena tak, że w razie utraty ktoś kto go znajdzie nie mógł odczytać zawartości. Nie będzie na nim rzeczy nielegalnych więc nie muszę tego specjalnie szyfrować. Po prostu hasło na wejściu itp.
Oryginalny TruCrypt nie jest już kontynuowany. Zobacz na przykład CipherShed.
@ashmedai myślę, że jakiego programu byś nie użył, czy oryginalnego czy kontynuowanego przez kogoś innego to na jedno wyjdzie. Ew. możesz w najgorszym wypadku spakować to w .rar i zabezpieczyć 30 znakowym hasłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)