Wpis z mikrobloga

Przyznam, że nie pojmuje fenomenu fanatyków JKM. Ku mojemu zdziwieniu klienci firmy "JKM - usługi polityczne" mają niezwykle duże zaangażowanie i niezwykle niskie wymagania.
Przecież środowiska lewicowe czy nawet centro-prawicowe zdają się wymagać od JKM zarówno ideowo, medialnie a nawet organizacyjnie znacznie więcej niż stali klienci usług samego managera.
Bronienie każdej wpadki czy kontrowersji jak choćby pozytywny stosunek do Komorowskiego czy Kiszczaka, czy spanie na obradach EP sugeruje, że wizerunek działu PR wspomnianej firmy nie ma dla nich żadnego znaczenia a nawet osobiste sympatie do konkurencji politycznego zarządu.
Przecież wraz z zaangażowaniem finansowym bądź politycznym wymagania powinny rosnąć a nie spadać.
O co kaman?
#jkm #korwin #neuropa #kuce #kukiz #duda #4konserwy
  • 18
@fanatic:

Najważniejsze są propozycje zmian gospodarczych


Czyli zlikwidowanie podatku dochodowego i obniżenie VAT do minimum, a z drugiej strony dostajemy podatek pogłówny około 300 zł na łeb. Oczywiście wyliczeń nie ma bo:

1) Ktoś je ukradnie i przedstawi jako swoje
2) Nie można czegoś takiego wyliczyć dokładnie
3) Wolny rynek załatwi wszystko

Wybacz, ale mało już osób kupuje czcze obietnice krula który rzuca farmazonami od ponad 25 lat. I to nie
@fanatic:
No właśnie nieprawda i tu tkwi problem.
Przecież pod koniec lat 80tych też przyszli specjaliści Sachs i Soros i przygotowali 'zajebisty' projekt zmian który Balcerowicz wprowadził w życie wycinając klasę średnią. Potem przyszło PO z kolejnymi obietnicami zmian gospodarczych a teraz mamy Kukiza z rewolucją ludową i Nowoczesną czyli Kolesie bis.
Gdyby od propozycji cokolwiek miało się zmienić to by się dawno zmieniło.
Dla mnie np. od obietnic i programu
@zielonek1000:
Ja myślę, że każdy chce widzieć to co widzi, a prawda jest taka że jak Korwin wprowadzi chodź część zmian to będzie dużo lepie. Korwin poświęcił całe życie na szerzenie idei wolnościowych, jak mam mu nie wierzyć. Właśnie do Twojego ostatniego zdania, trzeba zmienić cały system, wraz z sądownictwem.

Gdyby od propozycji cokolwiek miało się zmienić to by się dawno zmieniło.

No właśnie takie propozycje były jakie i zmiany.

@
@zielonek1000: Ładnie to brzmi, że obietnice mogą sobie wsadzić gdzieś, jak i tak zagłosujesz na tylko słusznego kandydata. Niestety w polityce jest tak, że sprzedajesz swoje pomysły wyborcom a oni wtedy weryfikują czy są one dla nich dobre czy złe. Gadanie JKMa, że to wyborcy muszą się starać o niego to czysta fikcja, ponieważ każdy coś od niego oczekuje, że im się byt poprawi. Polityka rozlicza się ze skuteczności i tyle.
@fanatic: Nagle wszscy hurr durr na korwina!!1

Wybacz ale koleś siedzi w polityce od ponad dekady głosząc te same postulaty. Gdybym siedział od ponad dekady w polityce to bym sobie jakiś think thank zorganizował który by mi to wyliczył. I co to za argument "skoro inni nie dają" (co jest nieprawdą) to my też nie będziemy dawać! Gdy rząd robił reformę np skok na OFE to byly dokładne wyliczenia co jak
@CreativePL: W zamian za likwidacje państwowych pracodwaców, nfz i wszelkiego socjalu. Tu nie chodzi o to ile będzie wpływów do budżetu tylko ile więcej będzie wpływu do Twojego budżetu, a tego nie da się wyliczyć uwzględniając obniżkę podatków i ile milionów firm będzie miało siedzibę w europejskim raju podatkowym.
@fanatic:

Tu nie chodzi o to ile będzie wpływów do budżetu tylko ile więcej będzie wpływu do Twojego budżetu


Nie no spoko przecież z przyoszczędzonych 75 złotych w zupełności starczy mi na wizytę u lekarza albo jakiś zabieg. A dodatkowo odłożę sobie jeszcze na emeryturę i na stare lata będę żył jak król.

a tego nie da się wyliczyć uwzględniając obniżkę podatków i ile milionów firm będzie miało siedzibę w europejskim
@CreativePL: A teraz jak jest? Wszędzie słyszłę, że: zebrano na jakąś terapie 100 tys, zbiórka na operację dla kogoś, ostatnio kibice zebrali 25 000 € na operację guza mózgu. Hm?
@fanatic: Nie no spoko, przecież 200 tys złotych to bardzo duża kwota, w porównaniu do 65 MILIARDÓW złotych jaki wydaje NFZ. Bo jak wiadomo jak już wejdzie korwinizm to każdy będzie dawał dobrowolnie masę kasy na hospicja i zbiórki. Oczywiście nie ma na to wyliczeń i dowodów, ale trzeba wierzyć na słowo. Bo przecież Janusz się nie myli.
Oczywiście wyliczeń nie ma

@CreativePL: Nie ma, bo są kompletnie zbędne. Jesteś niestety lewackim idiotą i tego nie rozumiesz, więc ci wytłumaczę. Za obniżką podatków ma przecież iść obniżka wydatków czyli likwidacja instytucji państwowych, redukcja zatrudnienia urzędników i budżetów administracyjnych i prywatyzacja. Wystarczy więc obniżyć wydatki o taki sam, lub prawie taki sam procent co podatki i budżet się zamknie i to z nadwyżką dzięki efektowi krzywej Laffera, dzięki czemu w