Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę. Bo o premium klasie nie świadczy poziom komfortu czy obsługi tylko cena xD

Jak tak ich boli, to niech wykupią na pierwszą klasę. Tam nie ma żadnych zniżek. Tylko pewnie ich nie stać.


@SKYFander: Nie ukrywam, że niemal puste przedziały w Pendolino są dość fajną opcją podczas podróży. Każdy chyba woli jechać pustym pociągiem, gdzie nie siedzi obok nikogo, niż zatłoczonym, gdzie jest harmider.
@magiczny_andrzej: Gnojek może sobie nawet 787 od lotu wyczarterować na lot Krk-Wawa jak mu się pendolino nie wystarcza, bo za tanie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Mnie najbardziej ciekawi stwierdzenie "...i by wróciła jakość premium.". Co niby osoba mówiąca coś takiego w kontekście pendolino ma na myśli? Że niby 1 klasa w starych wagonach pół roku temu była bardziej "premium" od nowego pociągu?
@SKYFander: Niby tak, ale dotychczas mieli ten komfort w 2 giej klasie, która wcale też tania nie była (150 zł). Do tego jeśli 2ga będzie zawalona, to więcej osób zdecyduje się na 1 szą, która też się zapełni.

Nie zrozumcie mnie źle, dla PKP pełne wagony są raczej lepsze, ale jako pasażer wole puste ( ͡º ͜ʖ͡º)
@magiczny_andrzej: Może chodzi o to że im tańszy bilet tym więcej patoli w pociągu. Sam nie lubię jeździć z jakimiś nachlanymi łebkami. Jechałem pociągiem o którym mowa i powiem że byłem miło zaskoczony. Cisza jak w czytelni. Nikt nie drze ryja ... . Każdy ma swoje miejsce. Brak ludzi porozwalanych z walizami w przejściach. A ja w tym wszystkim mam spokój i możliwość czytania/uczenia się.

Oczywiście PKP robi dobrze obniżając ceny,
@rzep: No nie wiem. Jechałem pendem, jeszcze przed tymi promocjami, obłożenie było w wagonie niemal 100%, a jednocześnie nie było problemu z sebkami i innymi takimi. Tacy wolą stare tlk, gdzie mogą się rozwalić w całym przedziale i chlać całą drogę.

I tak poza tematem, to pkp ostatnio rzeczywiście zaczyna się zmieniać na plus. Niedługo jedynym problemem mogę być właśnie pasażerowie.
@magiczny_andrzej: Co on #!$%@? myślał, że Orient Expressem jedzie? Co za kretyn... Pociąg jak każdy inny. Gdy pierwszy raz wiele lat temu jechałem szybkim pociągiem w Portugalii (chyba też Pendolino) to nie przeżywałem ekstazy i jakiegoś poczucia wyższości, bo to jest tylko pociąg. Masowa forma transportu, tak jak i pekaes, droższa bo szybsza i powiedzmy, że bardziej komfortowa. Podczas tamtej, pierwszej z wielu podróży na trasie Lizbona-Porto, w sumie czułem tylko
@RivaTnT90:
@SKYFander:
@rzep:
Wpisy o "szlachcie" czy siedzeniu z "normalnymi ludźmi" brzmią jednoznacznie. Oryginalny wpis faktycznie brzmi debilnie, szczególnie że bilety za ~50 zł na Pendolino są bardzo ograniczone w liczbie, więc ludzi jadących za taką kasę i tak nie będzie zbyt wielu.

Jednak co do tej szlachty i nie szlachty... Nie mam nic przeciwko normalnym, jadącym spokojnie ludziom, którzy zarabiają sobie mniej niż średnia krajowa. Zarobki nie mają
@Sh1eldeR: tyle że najgorsze co może spodkać Cię w pendolino to albo kiełbasa z cebulą w powietrzu albo krzyczące dzieciaki bo na picie alkocholu nie ma szans. To nie jest zwykły pociąg gdzie kierownika uświadczysz albo i nie. Tutaj obsługa pociągu krąży cały czas, działa monitoring a osoby pijące piwo czy inne % są automatycznie wywalane na następnej stacji bo poza warsem nie można takowego spożywać. Odnośnie dzieci to są rodzinne