Wpis z mikrobloga

#bekazkucy #bekazprawakow #januszebiznesu #nowoczesnapl
"Rafał Brzoska, szef InPostu, nowa twarz NowoczesnaPL:

-Wracając do wcześniejszego wątku: co ma Pan na myśli, mówiąc o zaangażowaniu pracownika na poziomie średniej krajowej?

-Dosłownie? Pracownik przychodzi pracować, wyznacza sobie cele i chce je osiągać - a nie idzie do roboty. Do roboty chodziło się w czasach komunizmu. I niestety, niektórym tak już zostało. Przychodzą do pracy o 8, wychodzą o 16 i nie odbierają telefonu służbowego albo wyłączają od razu za progiem. Po 16 całkiem wypisują się z życia firmy - i to właśnie jest przychodzenie do roboty.
Natomiast człowiek, do którego mogę zadzwonić z pytaniem o 21, albo wysłać maila a on odpisuje po pół godziny - to dla mnie wartościowy pracownik, nowoczesnej organizacji." #polityka
BojWhucie - #bekazkucy #bekazprawakow #januszebiznesu #nowoczesnapl
"Rafał Brzoska, ...

źródło: comment_ugEIZv2oUWpQyltWUppULdNKmDVO52iO.jpg

Pobierz
  • 176
Pracując w sporej firmie, która istnieje od brazyli po Turkmenistan codziennie spotykam wiele typów szefów. Nikt na zachód od polski podobnych wymagań nie stawia. Pracownicy sa doceniani za zaangażowanie, ale nikt nikogo nie skrytykuje za brak aktywności poza godzinami pracy. W Polsce ta granica zaczyna zmieniać proporcje Gdzie BA sile cześć menadżerów zaczyna czuć presje i przenosić ja BA podwładnych, jeszcze gorzej jest na wschód. Niemniej to faza przejściowa, gdy następne pokplenie
@BojWhucie: co za gość... Niewolnicy to byli dawno temu, panie Brzoska. Po pracy to ja żyje swoim życiem i robiąc na kogoś mam #!$%@? co w firmie sie dzieje. Jak mi zapłacicie pięciokrotność obecnych zarobków to wtedy mógłbym być na zawołanie, no ale litości. Jego wypowiedz jest dowodem na to, ze tacy ludzie nie znają potrzeb zwykłego człowieka i nie powinni sprawować władzy i decydować o niczym losie
@kiszczak:
@BojWhucie:
@piotreq13:
@tullsta:
@pawel_tarnobrzeg:
@Smartek:
@piastun: Jest jeszcze druga strona medalu. Są ludzie, którzy za te 1200 netto, będą się właśnie ową gorliwością wykazywać, nadgodziny, nocki, telefony w weekend itp. Taki Pan Brzoska wypatrzy właśnie tego pracownika i będzie go dawał jako przykład, że można.
Biznesmeni mają takie głupie podejście niekiedy, że skoro oni się napracowali, na swój sukces, to i inni powinni zasuwać
@BojWhucie: No ale taka w sumie prawda, że ludzie obsadzeni na odpowiedzialnych stanowiskach muszą być ciągle pod telefonem. Mam kumpla, który robi dla dużej firmy logistycznej projekty sterowania ruchem kolejowym, i odpowiedzialność jest ogromna, on raz na ruski rok w imieniu firmy podpisuje umowy na kilka milionów, on wie gdzie można znaleźć jakąś dokumentację w firmie i generalnie spoczywa na nim w #!$%@? obowiązków. I w związku z tym, jest powiedzmy