Wpis z mikrobloga

Śmiejemy się z brytoli, że są gówno warci i łatwo im prace zabrać.

Tymczasem w kraju:

A możliwości zatrudnienia? Bo to jest przecież najważniejsze.

Najpierw trafiłam do pracy w kebabie. Wspominam to całkiem dobrze, bo była tam fajna atmosfera. Ale bardzo chciałam odnaleźć się w krawiectwie. I rzeczywiście – z dyplomem ukończenia kursu dostałam pracę w szwalni. Dziś się orientuję, że jest dużo szwalni , które zatrudniają przy poprawkach lub przy masowej produkcji. To jest dobry punkt zaczepienia. Mam też już parę stałych klientek, które kupują sobie drogie ubrania, ale są za długie lub za szerokie i trzeba je poprawić. Także takimi poprawkami też sobie dorabiam. I naprawdę lubię to zajęcie.

Leyla Elsanowa, uchodźczyni z Czeczeni, to drobna 40-letnia szatynka. Jest matką szóstki dzieci, z których ostatnie urodziło się już w Polsce. Gdy siedem lat temu stanęła na polskiej granicy była zrozpaczona. Dziś ta starannie ubrana elegantka promienieje pozytywną energią. Prowadząc warsztaty krawieckie dla uchodźców zaraża tą dobrą aurą nowo przybyłych do ośrodka w Lininie.

#studia #praca #emigracja
http://refugee.pl/?mod=knowbase&path=6273
  • 22
@SUQ-MADIQ: bo w polsce nie jest #!$%@? - wbrew przeklamaniom wykopu

tanie uslugi
tanie jedzenie
tanie ubezpieczenie [na dg/ ewentualnie na bezrobociu za free]

pozatym magister gowno daje z gownokierunku. a jak masz z czegos sesowniejszego to daje bardzo duzo
@jedzbudynie: ja myśle że praca daje. Teoria nie jest produktem, który można zamienić na złoto. Usłyszałem to przy okazji gdy dostałem propozycje za 8k w pl - powiedziałem, że ogarniam też inżynierie i typ mnie wyśmiał.
@SUQ-MADIQ: szergowy pracownik ma umiec to co jest wyznaczone na stanowisko i nic pozatym.

ale jak juz chcesz aspirowac na kierownikow/niewiadomo co to kazdy papier jest wazny. chociaz ostatnio i tak modne sa testy rekrutacyjne+iq az nadto, bo sie narobilo magistrow tyle ze lepiej nie mowic

ps. inz pokazuje ze umiesz myslec schematycznie i podkladac cos do wzoru.
@SUQ-MADIQ: tylko pamietaj ze zachod to zachod i w polsce jeszcze dlugo tego nie bedzie.

mamy za duzo ludzi typu: hehe panie ja to zrobie za 70% ceny i bedzie git. potem trzeba poprawiac

brakuje tu jakichkolwiek certyfikatow ktore beda cos znaczyc, a jak juz je ktos ma to napewno nie bedzie zarabial 2tys zl.

pozatym 8k zl to duzo
@jedzbudynie: właśnie że nie o certyfikaty chodzi tylko komunistyczny styl pracy - czy sie stoi czy sie leży kasa sie należy.

Nie ma kasy bo trzeba płacić poganiaczom i tak krąg się zamyka.

Heniek na budowie ściemnia bo gówno płacą - a gówno płacą bo heńka trzeba pilnować żeby pracował.