Wpis z mikrobloga

Mojemu PocketBook 624 pękł ekran e-ink ( ͡° ʖ̯ ͡°) Serwis za wymianę powiedział 300zł.
Tak więc szukam nowego czytnika. Pewnie jeszcze w weekend będę zamawiał, bo już wciągnąłem się w czytanie w każdej wolnej chwili. Jaki polecicie? W przedziale tak do 350zł? Ale 350zł to już max totalny. Wolałbym niżej. Chciałbym, żeby czytał dużo formatów. 624 otwierał wszystko, co się do niego wrzuciło.
#ebook #czytniki #ebooki
  • 14
  • Odpowiedz
@XsomX: The fourth/fifth/seventh generation Kindles, Kindle Touch, Kindle Paperwhite (1st and 2nd generation) and Voyage can display AZW, AZW3, TXT, PDF, unprotected MOBI, and PRC files natively. HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, and BMP are usable through conversion. The Touch and Touch 3G can also play Audible Enhanced (AA, AAX) and MP3 files
  • Odpowiedz
@kapica_mateusz: @XsomX: Pyrus jest mniej stabilny od PocketBooków (tu recenzja jakby co: http://cyfranek.booklikes.com/post/12201/czytnik-ksiazek-trekstor-pyrus-pierwsze-trzy-tygodnie). Lepiej już pozostać przy PocketBooku niż zaczynać z TrekStorem Pyrusem, który jest bardzo starym sprzętem (choć cena niezła).
W cenie do 350 można kupić z niemieckiego Amazonu Kindle 7. Zaleta - znacznie jaśniejszy ekran i szybciej działa niż PocketBook (m.in. startuje w natychmiast, mnie denerwowało trochę te dwadzieścia zsekund czekania aż się otworzy). Wada - brak przycisków.
  • Odpowiedz
@Cyfranek: @kapica_mateusz: A jak to jest z podświetleniem? Bo dotychczas miałem bez, przed chwilą widziałem jakiś Kobo Glo za 400zł. To bajer, za który opłaca się dopłacić? Żyć o chlebie i wodzie, ale kupić z podświetleniem? Do tej pory miałem bez i trochę wieczorami to przeszkadzało. Szczególnie zimą.
  • Odpowiedz
@XsomX: Oświetlenie jest fajne, przydaje się do polepszenia warunków czytania, na przykład poczekalnia, autobus. W całkowitych ciemnościach ja nie czytam akurat, ale też można. Kobo Glo właśnie wychodzi z produkcji. Ja go akurat w rękach dłużej nie miałem, więc się nie wypowiem. Z czytników z oświetleniem najlepsze możliwości/ceny ma obecnie Kindle Paperwhite 2, ale koszt nowego z Niemiec to teraz ok. 448 PLN (zależny od kursu euro).
  • Odpowiedz