Wpis z mikrobloga

Mirko ratuj radą.

Chciałbym dzisiaj kupić buty do biegania bo po 3 tygodniach biegania w jakichś gównolaczkach to stawy bolą niemiłosiernie. Niestety nie mam bladego pojęcia na co zwracać uwagę i jakie za/przeciw jakiemuś butowi. Zrobiłem +/- małe rozeznanie i wybrałem taką oto listę tego na co jestem w stanie zainwestować na początek. Które z nich są jakkolwiek warte uwagi? Zależy mi głównie na tym aby biegało się w nich i wygodnie i bezpiecznie (rip stawy :<) Biegam po asfalcie/pol bruku, treningi po 20minut do 1h (cel do osiągnięcia za jakieś 20tygodni) 3 razy w tygodniu, wagowo 85kg-90kg. Cenowo 150-200max. Aaa i byłbym zapomniał, jak brać to brać pół rozmiaru większe?

ELIOFEET MĘSKIE SZARE KALENJI 150pln
Nike Downshifter 179pln
ADIDAS BREEZE 101 2 M 160pln
NIKE DART 11 0 160pln
REVOLUTION EU 0 160pln
ADIDAS BREEZE 101 2 M 160pln
NIKE DART 10 140pln

#bieganie #biegajzwykopem
  • 18
@jaywalker: Nie miej złudzeń, że cudowne buty spowodują, że przestanie boleć. Jak boli to znaczy, że za szybko zwiększyłeś dystans. Poleciłbym Decathlonowe Kaleni Ekiden 50 - na początek (po 1000 km i tak się zużyją) ale już ich nie robią. Teraz jest lżejsza i badziewniejsza wersja Ekiden One. Wystarczy. W szególności na lato się nadają bo przewiewne. Model wyższy (one plus) ciut lepiej na nodze leży ale też szału nie ma.
@bob_kelso: Boje się tylko jednego, że pomierzę, zapłacę a amortyzacja będzie tragiczna. Już teraz mam tydzień w plecy bo stawy skokowe na obu nogach praktycznie uniemożliwiały mi chodzenie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jaywalker: Tak na prawdę, jeśli teraz już Cie bolą nogi, to jak kupisz buty nawet te najdroższe to nic Ci nie pomogą. Przeczekaj teraz jakiś okres czasu, rób spacery włącz rower jak masz. Jeśli masz teraz ciężki miesiąc, to wstrzymaj się z zakupem butów do biegania.
Jeśli szukasz butów do biegania to udaj się do sklepu biegowego, zapytaj się ludzi co tam pracują, co Ci polecą powiesz im gdzie biegasz, jak
@jaywalker: podejrzewam, że w tej cenie wszystkie buty będą miały podobną amortyzację, ewentualnie wybierz się do jakiegoś sklepu specjalistycznego, tylko tam pewnie doradzą buty za ponad 400 :-/, nie masz możliwości zmiany podłoża po którym biegasz?
@smashgoor: @bob_kelso: ogółem mam zamiar zajść do takiego sklepu ale boje się, że jako laik to wcisnął mi wszystko a ja łyknę jak pelikan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bob_kelso: z podłożem to tak średnio. Uwielbiam biegać w godzinach nocnych 22:30+ i wczesnorannych 5:00. Jako takiego lasu to nie znam w Białym. Przymierzam się do tartanu ale ciężko wstrzelić się w godziny otwarcia przy moim trybie
@smashgoor: @bob_kelso: ogółem mam zamiar zajść do takiego sklepu ale boje się, że jako laik to wcisnął mi wszystko a ja łyknę jak pelikan ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jaywalker: zrobią Ci pomiary, określą styl biegania i pomogą wybrać buty. Naprawdę polecam się przejść, bo bardzo często pracują tam ludzie, dla których bieganie jest pasją i mają sporą wiedzę w temacie.
@jaywalker: Do 200 to kalenji ekiden 200 przynajmniej mi pasowały jako pierwsze buty a kosztują 179. Teraz zmieniłem na asics gel runmilles za 220 w decathlonie roznica zdecydowanie na plus . Ale co do wyboru nie nastawiałem się na konkretną markę model, najważniejsze było jak się czuje w danych butach czy wygodnie czy dobrze leżą ...ogólna wygoda. Np przymierzam jedna parę a tam okazuje się ze płytkie są buty i niezależnie