Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że trochę dłuższe posty znowu cieszą się sporą popularnością, więc chciałbym się z Wami czymś podzielić.

tl;dr


Zauważyłem, że duża grupa osób pracuje nad #motywacja. Sprzątając piwnicę w wynajmowanym mieszkaniu, natknąłem się na kilka książek na ten temat. Wielu cenionych przeze mnie wykładowców i przedsiębiorców zna takie postacie jak Steve Jobs, Bill Gates, Stephen Covey, Henry Ford, Martin Luther King, Robert Kiyosaki[pomijając jego rzeczywiste życie, to historie i tak zmotywowały wiele osób], Thomas Edison, Nikola Tesla, Jacek Walkiewicz, Roman Kluska, Charles Duhigg, Daniel Goleman, Brian Tracy, Mahatma Gandhi oraz wiele innych, i to wszystkich tych ludzi w kontekście motywacji.

Zapytajcie ludzi, których uważacie za osoby odnoszące w życiu sukcesy, jak to robią i co im pomaga w chwilach braku siły do działania. Część osób ma tak silną samodyscyplinę, że nie potrzebuje dodatkowych źródeł motywacji, ale moim zdaniem nie jest wiele takich osób, które potrafią działać bez inspiracji.

Co Was napędza? #milionowamotywacja
Bardzo się cieszę, że udało mi się uzmysłowić swojemu #rozowypasek, że nie ma sensu kupować w wieku 23-25 lat mieszkanie w #warszawa i wyzbywać się elastyczności pracy, zmiany miejsca zamieszkania itd. Owszem, kupimy mieszkanie, ale na rynku wtórnym, tańsze, a mieszkać będziemy w domu. W domu, który w naszych oczach od początku nie będzie inwestycją, a zobowiązaniem. Wiele osób mówi o mieszkaniu jako o inwestycji, bzdura. Jeśli ktoś mieszka w tej inwestycji to musi sobie zapewnić nowe miejsce zamieszkania, więc jeśli pojawi się atrakcyjna oferta, nie jest w stanie szybko podjąć decyzji, po to, żeby ta inwestycja się zwróciła.

Rzeczy dość oczywiste, jednak tak wiele osób z niewymuszonej woli przywiązuje sobie kulę do nogi i stara się znaleźć pracę bliżej domu, a nie bliżej swoich zaintersowań. Czy tak duża różnica jest czy będę spłacał mieszkanie do 55 roku życia czy do 60?

Miałem okazję napisać do kilku osób na Wykopie, które mają własne działalności i są świetną inspiracją. Sam obecnie mam ponad 90 tysięcy za które zamierzam otworzyć żłobek i zarobić na dom, a nie wydać te pieniądze na coś, co się nie zwróci - samochód/mieszkanie. Od lipca 2013 do maja 2015 udało mi się zwiększyć swoją pensję z 1800 zł do ponad 7000 zł. Zacząłem od 7 zasad skutecznego działania. Później jakoś poszło. Czasami wpadałem w pętlę potrzeby ciągłej motywacji, ale w gruncie rzeczy wykształciłem w sobie kilka założeń i odkryłem, że kilka tez w zupełności wystarczy, bo po prostu trzeba mieć plan i go realizować. Zwykłem mówić, że nie cierpię ludzi itd., a okazało się, że po prostu miałem złe otoczenie. Tak naprawdę, to ludzie są najważniejsi. Bez innych ludzi sami będziemy od nowa odkrywać rzeczy powszechnie dostępne. Będziemy tracić czas, żeby uświadomić sobie coś, co dzięki innym przyjdzie nam momentalnie. To właśnie po to ma sens ta cała motywacja.

Patrzymy na aktorów w telewizji mówiąc, że mają talent, ale talent ma mnóstwo osób. Byłem bardzo zaskoczony filmikiem z Shia Lebeoufem z Transformersów, ale taka jest prawda. Wszyscy jesteśmy ludźmi i potrzebujemy kopa do pokonania #prokrastynacja https://www.youtube.com/watch?v=nuHfVn_cfHU

Weźmy w rękę gazetę sprzed tygodnia. Ile z tych informacji jest nadal istotnych? TO DZISIAJ jest deadline naszej pracy nad nawykami. Jeśli chcemy, żeby coś nam weszło w nawyk, to powinniśmy to zrobić dzisiaj. Jeśli tego nie zrobimy, dzisiaj przegramy, ale jutro możemy wygrać. Porażka? Wyciągnij wnioski i POSTARAJ SIĘ JESZCZE BARDZIEJ. Nigdy nie ma czasu na wszystko, ale zawsze jest czas na rzeczy najważniejsze.

Polecam #milionowamotywacja - wrzuciłem tam naprawdę dużo wartościowych treści. ( ͡ ͜ʖ ͡)
D3lt4 - Zauważyłem, że trochę dłuższe posty znowu cieszą się sporą popularnością, wię...

źródło: comment_tRSVRW36oGFJWIcUkPTZop2mJOAwneWE.jpg

Pobierz
  • 13
@Darknov: W opozycji do tego wszystkiego co napisałem, uczę się też odpoczywać. Wbrew pozorom jest to ciężkie. Żeby cieszyć się chwilą i w chwili odpoczynku umieć prawdziwie odpocząć, a w chwili potrzeby pracy, #!$%@?ć dziko.

Mam 23 lata i wiem, żeby się nie wypalać, potrzebuję brać przykład ze starszych, więc coraz częściej potrafię ostatnio znaleźć czas na film, spacer, bieganie. Paradoksalnie, bo pracuję jeszcze intensywniej niż wcześniej, po prostu umiejętność ukrócenia
@Sandman: #sap

Oczywiście, że można powiedzieć, że jedna z najbardziej dochodowych branży w IT, że Warszawa... Ale wiem, że mógłbym utknąć na każdym z etapów, gdybym nie obracał się stale w obszarze motywacji i pracy nad swoim podejściem, gdybym stchórzył.

Odpowiadając na pytanie jak doszedłem do takiego zarobku - pytając co mogę zrobić, aby zarabiać więcej i robiąc to. Serio, czasami poszedłem do pracodawcy, żeby powiedzieć - co mogę zrobić, aby
@D3lt4:

Sam obecnie mam ponad 90 tysięcy za które zamierzam otworzyć żłobek i zarobić na dom, a nie wydać te pieniądze na coś, co się nie zwróci - samochód/mieszkanie.


Bardzo dobra uwaga - samochód czy mieszkanie to nie aktywa! Inwestycja w żłobek - aktywa. To żłobek zarobi na twoje mieszkanie/dom i samochód, a nie kredyty. Nawet jeżeli biznes nie wypali masz motywację na kolejny, bo będziesz wiedział jak to się robi.
@konradeczek: Uściślę - te 90 tysięcy to kredyt, który wziąłem ponieważ zmieniałem pracodawcę i teraz bym nie dostał. Spłacam go sobie z pensji, bo uznałem, że ot tak nie odłożę tyle kasy, a zwróci mi się inwestycja w żłobek w rok-półtora.

Kasę mam od marca, ale czeka aż mój różowy będzie gotowa, bo w lipcu mamy ślub i sporo na głowie teraz.
@D3lt4: Ale liczy się podjęcie ryzyka i działania. Niektórzy ludzie biorą kredyt na mieszkanie i spłacają go przez kolejne 20-30 lat srając codziennie po gaciach czy następnego dnia będą mieli jeszcze prace i nic w tym celu nie robiąc. Inni biorą los w swoje ręce i biorą kredyt na biznes który spłaci im się szybciej i przyniesie dochód. Oczywiście też mogą stracić wszystko bo biznes może nie wypalić. Różnica między ludźmi