Wpis z mikrobloga

W weekend spotkałem się ze znajomym, którego nie widziałem prawie rok. Oficjalnie przyznał się, że nie głosował w pierwszej turze na nikogo z kandydatów na prezydenta, natomiast w drugiej turze głosował na Bronka co niebezpieczne związki preferuje. Wybór swój uzasadnił tym, ze łatwiej było mu wybrać między dwoma kandydatami, bo wcześniej nie wiedział na kogo głosować (WTF?).
Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego (zdarzają się takie osoby w społeczeństwie, każdy błędy popełnia) gdyby nie fakt, że ów jegomość deklaruje zainteresowanie polityką, uważa (sam to powiedział), że dysponuje ogromną wiedzą z zakresu polityki i gospodarki. Był zdziwiony, że jak ja głosowałem na Korwina to dlaczego w drugiej turze na Dudę?? o.O Wg. niego to bez sensu. Gdy próbowałem mu przybliżyć temat WSI to zaskoczył mnie pytaniem o nazwiska Rosjan z którymi niby Komor miał styczność. Wyleciało mi z głowy nazwisko chociażby Patruszewa. I rozmowa się skończyła, bo jak sam stwierdził nie chce się kłócić. Twierdzi, że nie jest socjalistą więc na Dudę nigdy by nie oddał głosu. Nie wiem co o nim myśleć bo ciężko mi go zaszufladkować i jego preferencje polityczne.
Wiem, że ma tu konto ale nie wiem jaki ma nick skubaniec i deklaruje, że wypok to jego źródło informacji, które przegląda najczęściej. Pulśnijcie to może zobaczy i się ujawni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polityka #4konserwy #antyneuropa
  • 13
@DeXteR25: Co mam Ci powiedzieć? Większość bogactwa w społeczeństwie jest w posiadaniu ludzi po 50tce po 60 tce. Całkowity transfer podatkowy idzie od ludzi biednych i na dorobku do ludzi starszych i majętnych. System masowego okradania pokoleń to bardzo skomplikowany do rozwiązania problem. Nie ma tam dobrych rozwiązań.

Jeśli rzeczywiście chcesz się coś dowiedzieć a nie bić pianę proponuję ciekawą analizę instytutu sobieskiego. Naprawdę polecam.

http://www.sobieski.org.pl/transfery-miedzypokoleniowe/
@DeXteR25: czy według Ciebie jest głupi czy pieprzy to nadal to co uważa jest jego poglądami choćby najbardziej durnymi i na poważnie wierzył w potwora spaghetti :) Jeżeli to fajny gość to bądź ponad jego i swoje polityczne poglądy.
@DeXteR25: no ale przecież o tym emerytalnym to prawda? Do utrzymania obecnego systemu w formie to było konieczne. Żeby nie wydłużać wieku musieliby zmienić system, jakaś emerytura państwowa minimalna czy coś. Co do socjalizm vs afery to afery są w szarej strefie a socjalizm dudy jest oczywisty. Więc jakaś logika w tym jest.
@tony_soprano: ZUS do likwidacji. Dobrowolne ubezpieczenie emerytalne.
Logika to może jest wtedy jak 8 lat przespałeś i nie wiesz co zrobiło w Polsce PO oraz Bronek. Nie lubię DUDY, nie zgadzam się z wieloma jego poglądami i postulatami. Jest socjalistą. Fakt. Ale biorąc pod uwagę właśnie logikę to najlepszy wybór na chwilę obecną, miliard razy lepszy od Bredzisława.
@DeXteR25: pytałeś o logike rozumowania gościa. Jest całkiem ok, ty wrzucasz tu emocje, złość na partię rządzącą itp. O ile w aspekcie Duda vs Komor masz racje i może facet nie zna faktów dlatego uważa że socjalizm Dudy gorszy od Komora.

Ale co do emerytalnego: mówisz o zmianie systemu, likwidacja ZUS czy dobrowolne to OGROMNA zmiana trudna do wprowadzenia politycznie. A podniesienie wieku to półśrodek, konieczny w akuralnej sytuacji w aktualnym
@DeXteR25: Ogólnie przykro mi mówić ale gość wydaje się mieć poglądy, interesować się dość znacznie polityką. Dodatkowo wydaje się sympatyczny, ciekawy Twoich poglądów, oraz tego czy wiesz o czym mówisz czy tylko powtarzasz nagłówki. Doszedł do wniosku że jednak Twoja wiedza jest mizerna i powtarzasz po kimś, a nie masz własne poglądy więc uciął rozmowę przed bezsensowną kłótnią, a Ty przychodzisz do nas po argumenty jak go zaorać. Może zastanów się