Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie telefon na alliexpres Lenovo k920 z2 vibe pro. Super telefon wszystko pięknie sobie śmigało, ale podłączyłem go do lapka żeby wrzucić zdjęcia i muzykę, pojawił się jakiś "suit" od lenovo po chińsku myślę a zainstaluje. No i uaktualnił mi oprogramowanie w telefonie które jak się okazało zablokowało dostęp do sklepu google i generalnie wszystkich aplikacji od google. Nigdy nie bawiłem się w root itp. ale zacząłem czytać o dokładnie tym modelu, widziałem na ytb koleś z hiszpani wgrał sobie piękny system i pomyślałem że spróbuje. Trafiłem na rosyjskie forum, poradnik dotyczący tego modelu, wszystkie aplikacje potrzebne to odblokowania bootloadera ( cokolwiek to jest ) ale przed rootowaniem potrzebne. No i wgrałem przez QFIL te pliczki, telefon się zrestartował ale google dalej nie działało. Więc spróbowałem inny pliczek tym razem nie pod andka 4.4.2 a 5.0.2 ( bodajże ) no i stało się... telefon zamarzł na logo startowym... kombinowałem z guzikami power i vol + i da się uruchomić tego jakby biosa w którym mogę zrobić hard reset rebot itp ale to już nic nie daje... czy jest szansa wgrac jakoś nowe oprogramowanie? Ja nie moge tego zrobić bo nie mam jak włączyć debugowania usb które wcześniej robiłem gdy telefon działał.

#gsm #android #smartfon #software #lenovo #pytaniedoeksperta
  • 5
@Jestem_Tutaj: pytanie brzmi czy da się to jakoś naprawić. Nie wiedziałem że po aktualizacji przestanie coś działać, fakt mogłem kupić inny telefon nie od chińczyków, ale ten lenovo desingiem bije na głowę szajsunga. Chciałem to naprawić sam, kto chce szuka sposobów kto nie chce szuka powodów. Po prostu nie chce zepsuć bardziej, a nawet już chyba nie mam jak.