Wpis z mikrobloga

1. Szukaj od początku roku #praca w IT, w javie, wysyłaj CV-ki jak oszalały
2. Pisze do Ciebie korpo na goldenline "szukamy ludzi z pańskim doświadczeniem"
3. Przychodzisz na rozmowę, wszystko fajnie, czujesz się jak lew, w tygodniu damy odpowiedź.
4. Następnego dnia odpowiedź "nie mamy żadnej pracy dla ludzi z pańskim doświadczeniem"
5. #!$%@?.jpg
6. Kolejne korpo dzwoni ustalić rozmowę.
7. Przychodzisz, piszesz test, czekasz na rekrutera.
8. Przychodzi chwilę spóźniony, stwierdza że nie miał czasu obejrzeć twojego CV więc każe ci siebie opisać.
9. Nie mija 5 minut kiedy dzwoni do niego telefon, facet odbiera, i przez 20 minut rozmawia.
10. Mówisz mu co wiesz, facet się #!$%@? o wszystko "powinno się mówić wzorce projektowania, a nie projektowe"
11. #!$%@?.jpg
12. Czegokolwiek znajomością się nie pochwalisz, to znajduje coś czego w tym temacie nie wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
13. A na koniec "widać, że ma pan dużo zapału, dam dalej zielone światło, czeka pana rozmowa z HR-ami następnym razem. na dziś dziękuję"
14. Brak dalszych informacji, brak innych ofert. Strać wiarę w siebie.
15. Niedziela, godzina 23:30 - dzwoni do Ciebie koleś, że jest praca, ale w php.
16. Biere!
17. Start-up, praca przy tworzeniu strony internetowej.
18. W sumie proste rzeczy, praca całkiem przyjemna, zdalna. Widzisz efekty tego co robisz.
19. Po tygodniu pracy dowiedz się, że pierwszy miesiąc za darmo, praktyki, i w ogóle.
20. Inżynierka tak bardzo nie w terminie, kredyt studencki tak bardzo do spłaty, na koncie tak bardzo pusto.
21. Bądź zmuszony sprzedać swoją gitarę, wieloletnią towarzyszkę życiowej podróży.
22. Strać kompletnie wiarę w siebie.

#feels #gorzkiezale ##!$%@?
Pobierz
źródło: comment_vUlUGmQcS8up9bWyT7fgXCuZULbCaWSU.gif
  • 64
@Jade: No ja wiem, wiem... ale co byś wolał, zostać w pracy z perspektywą zarobku w następnym miesiącu, czy odejść i nie mieć pracy?
@kiszczak: Pewnie jest, tylko ja nie mam doświadczenia i dodatkowo studiowałem elektrotechnikę. Na każdej rozmowie muszę tłumaczyć, że na specce nie robiliśmy nic innego jak klepanie kodu, i że sam się interesowałem i chodziłem na kursy i pisałem dla siebie itd. A to pan nie kładzie
2. Pisze do Ciebie korpo na goldenline "szukamy ludzi z pańskim doświadczeniem"

3. Przychodzisz na rozmowę, wszystko fajnie, czujesz się jak lew, w tygodniu damy odpowiedź.

4. Następnego dnia odpowiedź "nie mamy żadnej pracy dla ludzi z pańskim doświadczeniem"

5. #!$%@?.jpg


@meffcio: to jest czyste #!$%@?.
I standard w niektórych zawodach. Moja znajoma po architekturze szukała pracy i tam takie #!$%@? prawie wszędzie, gdzie zaaplikujesz. Dobrze zarabiają, a zachowują się, jakby
@meffcio: Daj na PM jakieś info o sobie - może być CV - nawet na potrzeby tej chwili możesz podesłać bez danych osobowych.
Czasem rekrutuję do korpo w której pracuję - jeśli nie będę mógł pomóc bezpośrednio, to chociaż coś podpowiem
@meffcio: Chce się zwolnić z mojej firmy bo mało płaco i w międzyczasie pomagam znaleźć kogoś na moje miejsce. Jest taka bida z programistami w Warszawie, że oferujemy 5000zł do ręki komuś kto ogarnia podstawy w naszym języku programowania i ma napisane COKOLWIEK w tym języku co jako-tako działa i jest napisane w miarę poprawnie. Szukamy kogoś komu chcemy dać 5000zł i jeszcze będziemy go uczyć... i dupa, nikogo nie ma.
@meffcio: hehe mechatronika here 3 rok, kumpel z grupy jest na podstawowym poziomie znajomości javy na andka, ma praktyki w Warszawie, 2500 na miesiąc i 2 tygodnie w USA, szukał ich miesiąc temu


ale polecam iść w swoją branże i też możesz robić 15k
@InnyKtosek: Python/Django ma taki sam udział w rynku w Polsce jak Ruby/Railsy(Sinatra i inne frameworki). Javy nie lubię. W PHP dobrych kilka lat temu adminowałem spory portal i bardzo ale to bardzo mnie ten język irytował.

Teraz co, na intern/junior ogłoszenia są tak naprawdę tylko w PHP jeżeli chodzi o backend webdev. Do Javy(Spring) czy JS(node, express) nie będącego frontem trzeba mieć już doświadczenie komercyjne.

Zresztą to i tak jedna wielka
@lume: Zależy -projekty mają od testerów do Project managerów, nie wiem czego aktualnie szukają bo ja to fizol od robotów i plc jestem i nie kojarzę większości słów :D ale wieczorem mogę wyciągnąć troche szczegółów jeśli chętnyś (na ta chwile wiem, że do Łodzi potrzebują sporo ludzi)
@meffcio: Nie szukaj w korpo pracy, tylko jakiś mniejszych firemkach takich no-name'owych tam zawsze szukają ludzi, tak ja właśnie pracę znalazłem. Po szukaniu w wielkich firmach, wysłałem cv do małej w której pracował mój znajomy z roku. I po miesiącu zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Pierwszy miesiąc był hardkorowy nie znałem prawie wgl linuxa, jakiś podstawowych komend, systemów kontroli, nawet głupiego portowania i ssh. Jednak się dokształciłem i reszta poszła jak
@polakzpolski: kto się #!$%@?ł na studiach ma problemy. Wiem po sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kto miał dobre średnie... miał dobre średnie. Nie ma dużej korelacji między osiągnięciami na studiach, a tymi na rynku pracy. Chociaż oczywiście jakaś jest (i to dodatnia).