Wpis z mikrobloga

Mirki mam od wczoraj problem z laptopem, zagrzał się trochę (co w sumie było dla mnie normalnym zjawiskiem) i nagle zaczął chodzić jak traktor w polu (co mnie przeraziło i go szybko wyłączyłam, ale dziś dalej chodzi tak głośno).
W związku z tym pytanie chyba nawet prosto do @naprawalaptopow: czy to raczej sprawa wentylatora? Zostało mi odradzone samodzielne rozkręcenie... czy w jakimś serwisie mi to po prostu wyczyszcza i wystarczy? :/ (laptop ma juz z 4lata i nigdy nie był otwierany)
a druga sprawa jak juz pisze o problemach z lapkiem: nie styka kabel w miejscu w ktorym sie go podłącza do laptopa. juz zmieniałam zasilacz - to ewidentnie sprawa tego "wejscia", jak mam farta i dobrze pogrzebie to chodzi bez zarzutu... czy to kwestia przylutowania czegoś tam? czy te dwie sprawy mogą dużo kosztować? :( trochę mnie to zestresowalo... magisterka na karku :/
#komputery #laptopy #firstworldproblems i trochę #studbaza
  • 7
  • Odpowiedz
@miauki_szlak: Możliwe, że wentylator będzie do wymiany (jeżeli łopatka uszodziła się mechanicznie), natomiast dopiero po rozkręceniu sprzęta będziemy w stanie twierdzić na pewno. Co do zasilania, to @Jestem_Tutaj ma racje, pewnie gniazdo do wymiany. Koszta całkowitej naprawy wyniosą:
1. Wymiana gniazda - 63zł
2. Gniazdo zasilania - 50zł
3. Jeżeli wentylator nie naprawimy, a będziemy musieli wymienić, to ~80zł.
Zachęcam do wysłania sprzętu do nas na diagnozę, byśmy mogli zweryfikować uszkodzenia.
  • Odpowiedz
@miauki_szlak: odradzam oddawania do znajomych chyba, że zapytasz jak to zrobią i to co odpowiedzą zgodzi się ze tym:
1. Rozkręcenie Laptopa (niektórzy czyszczą powietrzem przez szczeliny w obudowie- odradzam)
2. Wyczyszczenie sprężonym powietrzem wiatraka i radiatorów
3. Wyszczerzenie starych past chłodzących z chłodzenia i elementów na pycie głównej do których chłodzeni przylega
4 Nałożenie nowych past chłodzących - !!!!Dobrej Jakości!!!! nie takich jak stosują do komputerów stacjonarnych
5. Zmiana termopadów
  • Odpowiedz