Wpis z mikrobloga

Witam #agh

Jeśli dobrze mi pójdzie na 1 roku, to czy po 2 semestrze będę mógł się przenieść na inną Informatykę np na wydziale Fizyki i Informatyki stosowanej lub na Matematykę na wydziale Matematyki Stosowanej? Znacie takie przypadki, są na to realne szanse? Chciałbym być wykopowym programistą 15k, a na kierunku, na który mam szansę się dostać są od 3 semestru przedmioty takie jak Mechanika płynów, Mechanika ciała stałego, Metaloznawstwo. Pomijam Fizykę i Chemię na 1 semestrze, których obecnie nie ogarniam, bo będę sobie przyswajał wiedzę z tych przedmiotów przez najbliższe 4 miesiące.

Chodzi o kierunek Informatyka Stosowana na IMiIP. Tam się raczej dostanę, bo będę miał ~750 punktów przy rekrutacji - rozszerzona informatyka na 66%, angielski 90% i matematyka na 32% (,), a próg wynosił 600 punktów rok temu. Informatykę i Ekonometrię na wydziale zarządzania już wcześniej odrzuciłem, bo to chyba większe gówno niż Informatyka Stosowana na IMiIP, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
@WykopanyUser: Chyba najlepiej próbować się przenieść zaraz na początku pierwszego semestru, tak słyszałem. Im dalej tym większe rozbieżności programowe, przedmioty do odrobienia i tak dalej.
A, jeszcze jedno. Studiowanie na takim czy innym wydziale (albo szerzej - studiowanie gdziekolwiek) nijak się ma do pracy programisty, czasem nawet przeszkadza.
@WykopanyUser Dużo zależy od tego czy przedmioty, które będziesz miał na 1szym roku na swojej Informatyce pokrywają się z tymi na pozostałych kierunkach. Mam znajomego, który się właśnie tak przenosił, między dwoma wydziałami, ale część przedmiotów mu się pokrywała a pozostałą część musiał nadrabiać z rokiem niżej. Najlepiej zapytać gdzieś w dziekanacie, no chyba, że ktoś tu miał taką sytuację :) a co do wydziału zarządzania to jednak niemalże human, więc nie
@WykopanyUser: No na IMIiP to sporo przedmiotów daleko od infy. Po pierwsze zastanów się czy dasz radę na FiIS jak maturę napisałeś na 32%. Jeżeli stwierdzisz, że tak albo idziesz na infe@IMiIP i tam musisz mieć średnią minimum 4,5 żeby w ogóle zacząć myśleć o przenosinach. Albo idziesz na infe@FiIS ale zaocznie, reszta jw. minimum średnia 4,5 i starasz się o przeniesienie. Realnie masz szanse tylko po pierwszym semestrze.
@WykopanyUser: Prawdę powiedziawszy to nie wiem czy nie szkoda czasu z przenoszeniem, jak matmę napisałeś tak a nie inaczej. Brutalna prawda jest taka, że na studia nie jest sztuką się dostać, tylko sztuką się utrzymać, a uwierz widziałem wielu którzy dostawali się z zajebistym wynikiem z matury, ale po 1 semestrze odpadali.
Jeśli mimo wszystko jesteś na tyle zdesperowany to wszystko i tak zależy od dziekana odpowiadającego za dany kierunek i
na przykład na WIEiT pozwala przepisać się na infę tylko tym którzy mieli wynik z matury pozwalający się dostać w rekrutacji


@labadzak: No i cały misterny plan poszedł w #!$%@?.