Wpis z mikrobloga

@DamnumEmergens: masz na myśli wpływ NADIARU cukrów i tłuszczy, prawda? W tym przypadku nie jest istotne czy trenujesz czy nie (oczywiście trenując możesz mieć większe zapotrzebowanie na węglowodany)

Chcesz badania naukowe z ciekawości jak to dokładnie wygląda czy trzeba Cię przekonać, że nadmiar tłuszczy i węgli jest szkodliwy?
@berti: Nie neguję tego złego wpływu, chciałbym po prostu wiedzieć, co dokładniej się dzieje przy zwiększonym spożyciu tych makroelementów i z czego to wynika, bo sporo się o tym mówi, a nie spotkałem się jeszcze z sensownym rozwinięciem tematu.
@DamnumEmergens: Przeczytaj kilka pierwszych rozdziałów z "The Paleo Solution" Robba Wolfa. Zanim książka wejdzie w obszary "paleo" jest opisane jak poszczególne makroskładniki są przetwarzane przez organizm i co się dzieje kiedy jest ich za dużo.
Jak nie masz dostępu, to mogę podesłać ebooka jutro.

co dokładniej się dzieje przy zwiększonym spożyciu tych makroelementów i z czego to wynika, bo sporo się o tym mówi, a nie spotkałem się jeszcze z sensownym
@berti: Byłbym wdzięczny za pdfa czy coś, jeśli nie problem, bo chwilowo słabo u mnie z czasem na szukanie.

cukrzyca, otyłość, te sprawy?


No o aż takich ekstremach nie mówię.
Załóżmy, że mając zapotrzebowanie 3000 kcal, codziennie spożywam sobie 200 g cukrów prostych. Poza tym jem normalnie, zachowując odpowiednią podaż białka, zapewniając wszystkie potrzebne mikro i makroelementy (po prostu zastępuję sporą część węgli złożonych, prostymi).

Do tego ćwiczę sobie siłowo z