Wpis z mikrobloga

#halotupowstajesandrail #truck #buggy #offroad #samochody

Chwilę zajęło zbieranie informacji i rekonesans w rynku producentów pojazdów.
Pojazd powstanie nie u Orlusa, bowiem właściciel mocno kręcił nosem i nie wydawał się zainteresowany, a u MJ Buggy z Biłgoraja, gdzie mój pomysł spotkał się z entuzjazmem!
Facet autentycznie chce tego dokonać, ale w nieco zmienionej formie, bliższej raczej klasie semi truck niż open wheel.

Czyli:
1. zakup pojazdu terenowego (względy prawne), raczej dłuższego niż samurai
2. demontaż do ramy
3. adaptacja silnika i napędu (proponowane są motory z BMW V8 z serii 7, ale co do tego mam wątpliwość)...
4. stworzenie ramy pojazdu
6. zakup Poloneza, ale biorąc pod uwagę prostotę wizualną i łatwość odtworzenia sądzę, iż wystarczy stworzyć powłokę z kompozytu, by ładnie nawiązać do stylistyki i by wątpliwości nie było, że to Polonez...
7. reszta pojazdu ;)

Ale poważniejsze plany w przyszłości, bowiem lepiej we cztery oczy porozmawiać, niż sobie maile słać.
Pierwsze kroki zaś podjęte zostaną w październiku, bo wówczas będzie na to kasa.

  • 4
@mrbj: mam zamiar opisać to w najbliższym możliwym poście, bo dane zbieram ;)
w skrócie mówiąc:
umówiony jestem u patrolnięci z Zakopanego na ramę Patrola z silnikiem V8 BMW z 740iL + most napędowy,
umówieni są także panowie z MJ buggy z Biłgoraja, zapaleni na tym punkcie ludzie, co i mnie cieszy,
no i na przedprożu udostępnienia jest także projekt na PolakPotrafi, ostatnie szlify ;)