Wpis z mikrobloga

Mirony, a może i Mirabele ale chyba niebardzo... Możę kupię dom, a w tym domu jest stara kuchnia kaflowa (przepięknej urody!). Uwielbiam palić w takich cudach. W domu jest też instalacja C.O. na piec gazowy dwufunkcyjny. Cyztałem o takich cudach, że instalację można podłączyć do również do np. wężownicy w takiej kuchni. Jak się do tego zabrać? Kogo pytać o możliwość zrobienia takiego cuda? Czy ktoś próbował? W grę wchodzi jak rozumiem: przebudowa kuchni w celu montażu wężwonicy/podkowy, podpięcie tego do układu C.O.. W ukłądzie musi się znaleźć wykiennik ciepła oraz zawory/zbiorniki bezpieczeńśtwa. #dom #pytanie #remontujzwykopem
  • 4
@cyberpunx: Pytać hydraulika/instalatora CO. Da się to zrobić. Z tym, że podkowa to służy tylko do grzania ciepłej wody użytkowej, do grzejników tego nie podłączysz.
@cyberpunx: Ano, za małą. To tylko kawałek wygiętej rury wsadzonej do pieca :P Musiałbyś mieć chyba bojler z wężownicą, ale w sumie to dokładnie nie wiem, czasem tylko pomagam ojcu-hydraulikowi, więc żaden ze mnie spec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cyberpunx: zawsze mozesz zrobić podkowę która bedzie wysokosci scianek w kuchence, coś w stylu płaszcza wodnego. probem moze być w tym ze tam raczej mało opału wejdzie i bedziesz musiał co chwila podrzucać żeby jakoś grzało