Wpis z mikrobloga

Mam tą mocniejsza wersje Scream i jest to naprawdę dobre świecidełko.
Tylko baterie nie wytrzymują zbyt długo nawet w trybie SOS (bo nie ma migotania chyba, że chcesz wszystkich #!$%@?ć stroboskopem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) dlatego nie polecałbym Ci jej do jazdy po mieście.
Sam zastanawiam się nad zakupem czegoś słabszego do miasta, a Screama zostawić tylko na wypady do nieoświetlonych części miasta i lasu.

Ja bym
@Pol753: jak na miasto to szukaj czegoś z StVZO co byś innych nie oślepiał a sam miał dostatecznie sporo światła. Niestety dość ciężko coś znaleźć będzie w tej kwocie.
@ksiak: ale po co ma oswietlac droge? Bedzie poruszal sie po miescie gdzie na ogol jest oswietlenie... uliczne. Dlateto bez sensu kupowac jest taka lampke jak scream. Tylko cos, dzieki czemu bedzie widoczny dla innych uczestnikow.
@Pol753: Jeżeli chcesz coś w miarę dobrego do miasta to szukaj jakiejś lampki opartej na diodzie mocy z trybem stroboskop, z doświadczenia jednak wiem, że nawet na ścieżkach przyda się trochę dobrego światła, więc jeżeli chcesz żebym coś polecił pisz pw to podlinkuję.
@Pol753: jak jest w Twoim budżecie to możesz brać, ja polecam optykę chyba 45stopnii zwykle z dopiskiem rowerowa, da się spokojnie jeździć, a i nie oślepia jak zwykłe reflektory. Sam mam tę latareczkę jako krótkie, ale na owalu, przy 40% maksymalnej mocy prądowej jest idealnie, bo 100 trochę za mocno odcina długie. Przy innym kolimatorze będzie to wyglądać trochę inaczej, jednak nadal nieźle. Polecałbym też z innym sterownikiem, takim który ma
@Francuski_Mistrz: to nie jest dobry pomysł brać convoy czy inna latarkę gdyż jest to latarka a nie lampka. Zaproponowałem StVZO nie bez powodu.
@Bartezowsky: tak stąd moja propozycja by wybrał lampkę oparta o StVZO która to reguluje minimalna ilość światła oraz to, że nie będzie oślepiał innych (odcięcie) jak również będzie doskonale widoczny.
@Pol753: poszukaj proszę lampki zgodnej z StVZO np.rodim rx3 lub rx5 są takimi lampka mi i
W nocy jeżdżę ostatnio dość często, robiłem więc kilka testów, czy lampki oświetlają ( ze znajomym ), wyszło, że oczywiście, ale tylko te źle ustawione, to znaczy latarka ze zwykły reflektorem i bez daszka oślepia zawsze powyżej 200lm, a owal nie oślepia nawet na maksie, o ile jest ustawiony jako typowo, krótkie światła (inaczej się z resztą nie da ustawić, bo efekt będzie mizerny).

Jestem jak najbardziej zwolennikiem typowo rowerowych rozwiązań, tylko
@Francuski_Mistrz: to zamów i przetestuj wtedy możemy rozmawiać :) zaproponuje także Bush & muller i premium. Jest na necie ładne porównanie wersji starej i nowej. Lampka wymiata i świeci na 30m do przodu na pełnej mocy której starcza na 5h z normalnych baterii tylko to jest trochę droższe niż 120,-
@ksiak: Nie wiem czy dokładnie przeczytałeś mój post, ale napisałem, że jeździłem jakiś czas z 540, to chyba nawet mocniejsza latareczka od roxima, a ilość światła była niewystarczająca jako samodzielne oświetlenie, do tego nieładnie poszarpany obszar między "krótkimi" a "długimi".