Wpis z mikrobloga

@mathix: Dla mnie nie ma żadnej szkody. Kukiz zlecił badania z których wyszło, że jego elektorat to zbieranina Januszów i Grażynek od lewa do prawa więc zrezygnował z programu żeby nie stracić sondażowych słupków. Po prostu zgraja koniunkturalistów która rozsypie się po pierwszym głosowaniu w sejmie.
@ex-03: Przecież bardzo dobrze znasz konkretne postulaty partii KORWiN.
@ex-03: niedlugo bedzie w formie fizycznej bo partia zostala dopiero co zarejestrowana. ale glowne postulaty to: likwidacja dochodowego, kara smierci, docelowa prywatyzacja sluzby zdrowia i szkolnictwa, docelowa likwidacja zus, zawodowa co najmniej 100 tys. armia, odbiurokratyzowanie administracji. ciekawe czy kukiz moze wymienic podobne postulaty programowe, najwidoczniej nie bo ma tylko jowy
@Jakub_Puchatek: Znam tak samo jak znam Kukiza. Jednak skoro wymagasz od nowo powstałego ruchu programu, to tym bardziej ktoś będący w polityce przez wiele lat powinien mieć to spisane. Chciałbym poznać cały program od A do Z, a nie to co usłyszałem w tv lub przeczytałem w wywiadach. Interesują mnie konkrety.
@ex-03: Zauważ tylko, że "partie JKM'a" od lat mają praktycznie ten sam program i możemy być pewni, że w partii KORWiN będzie praktycznie taki sam i nikt nie ma co do tego wątpliwości bo postulaty są znane od lat. Nikt się też nie uchyla od publikacji programu i zostanie on udostępniony przy ogłoszeniu oficjalnej rejestracji partii. A teraz przejdźmy do Kukiza - jakie znasz jego postulaty oprócz JOW? Zresztą spójrzmy co
Pobierz
źródło: comment_8wrEM9lRNcQwUD01h7iMUZFBvNXG4O3w.jpg
@Jakub_Puchatek: To mógłbyś przesłać link do programów poprzednich partii JKM?

Program o ile można to tak nazwać to między innymi(to jest moje zdanie na podstawie wypowiedzi Kukiza):
1. Zmiana ordynacji wyborczej, prawdopodobnie na JOW, możliwe jest też STV. Podejrzewam, że będzie dyskusja w sejmie na ten temat co lepiej będzie pasować do naszych realiów.
2. Sprawy gospodarki, prawa itp. przekazanie instytucjom specjalizującym się w danych działaniach.
3. Wymiana klasy politycznej
4.
@Quattroporte93: Żartujesz sobie? Kukiz od debaty w tvp mówił, że współpracy nie będzie. Skoro tak mu włazili w tyłek, to dał im propozycje taką na jaką zasługiwali. Zresztą nie rozumiem co im tak zależy, sami do sejmu się nie dostaną bez niego czy co? Korwin miał okazję przed paroma milionami osób wypunktować (co potrafi robić bardzo dobrze) PO, PiS, SLD, PSL i co zrobił? Zaatakował Kukiza. W sumie to nic dziwnego
@cienki137: Przeczytałeś całą wypowiedź? Program się pisze w 10 minut? Na pewno będzie wtedy szczegółowy. To co piszesz jest nieodpowiedzialne. Program podatkowy też szybko znajdziesz, CAS ma go podobno spisany. Wipler wypowiadał się, że sam brał udział w jego tworzeniu. Możesz mi przesłać link do tego programu?
2. Sprawy gospodarki, prawa itp. przekazanie instytucjom specjalizującym się w danych działaniach.

Jakim instytucjom? Kancelarii pana Ikonowicza? CAS wcale nie zadeklarowało się ostatecznie, Kukiz nie jest wolnorynkowcem.

3. Wymiana klasy politycznej

Na jaką? Anarchistów przeniesiemy ze squatów do sejmu? Posadzimy tam ekspertów czy związkowców? I skąd ta "nowa dobra" klasa polityczna skoro Kukiz gardzi tworzeniem struktur?

4. Zmniejszenie liczby urzędników

W jakich obszarach i z jakiego powodu?

5. Branie pod uwagę opinii
@ex-03: Sam poszukaj programów, o to mi chodziło z tymi 10 minutami, a nie się ludźmi wysługujesz, jakbyś miał neta na karnety. I tak, podstawowe założenia programu można stworzyć w 10 minut. Ot wywalić podatek dochodowy, sprywatyzować szpitale i szkoły, wprowadzić karę śmierci, ułatwić dostęp do broni, zmienić prawo karne, zmniejszyć ilość urzędników, posłów i senatorów itd. To jak to zrobić, to już inna sprawa.

To co podałeś, co ma niby
@kor_dian: każda partia posiada jakieś uniwersalne postulaty, tylko że po wielu z nich wiadomo czego się spodziewać. Jeżeli zapytasz się np. Kowalskiego z Ruchu Narodowego, jaka reforma emerytalna, to odpowie, że rozwalić ZUS i KRUS, wprowadzić emeryturę obywatelską/społeczną, stała emerytura dla każdego taka sama wypłacana z budżetu państwa. Zapytasz się Kukiza o reformę emerytalną, to zacznie krążyć wokół tematu, bo jak walnie jedno, to jednym środowiskom się to nie spodoba, walnie
CAS wcale nie zadeklarowało się ostatecznie.

To po co oni są? Na prawdę uważasz, że jak będą mieli okazję wprowadzić swój program to odmówią?

Na jaką? Anarchistów przeniesiemy ze squatów do sejmu?

Tak i satanistów też

W jakich obszarach i z jakiego powodu?

Upraszczając prawo i likwidując bzdurne przepisy spowodują, że część urzędników nie będzie potrzebna

Proszę Cię xD. Bronek też ogłosił referendum bo bierze pod uwagę opinię społeczeństwa co nie ;).
@cienki137: Nie mam zamiaru wróżyć z fusów co będzie na jesień Będzie kampania to się wszystkiego dowiemy. Jak dajesz jakiś przykład to warto podać źródło. Takie są zasady. Podałeś jakiś skrót i każesz szukać. Nawet nie chciało ci się przeczytać co napisałem. Może nie zrozumiałeś nie wiem.

Ot wywalić podatek dochodowy, sprywatyzować szpitale i szkoły, wprowadzić karę śmierci, ułatwić dostęp do broni, zmienić prawo karne, zmniejszyć ilość urzędników, posłów i senatorów
@ex-03: bez sensu to najwyraźniej jest dyskusja z Tobą. Czekaj sobie na program do jesieni, do wyborów, może wtedy się dowiesz co i jak chce zmienić Kukiz. Podałem skrót , powiedzmy, swojego programu, nie czyjegoś. Znalezienie programu prawie każdej partii politycznej to chwila. Interesuje Ciebie program partii Korwina, to cholera poszukaj. I straszne, w XXI wieku każę komuś szukać czegoś na internecie, tragedia.
http://lmgtfy.com/?q=program+partia+wip
@ex-03: o stary, ty z wyznania Korwinowego. Stary nie próbuj wyjaśniać, bo ja jak bym chciał iść do telewizji to bym nie #!$%@?ł że ziemia jest płaska, a tak właśnie jego wywody na temat szczepionek czy baloników wyglądają.
To po co oni są? Na prawdę uważasz, że jak będą mieli okazję wprowadzić swój program to odmówią?


@ex-03: Nie chce przesądzać, ale dokładnie tak jak mówisz. Gwiazdowski się waha, już kilka razy wypowiadał się na ten temat - poczytaj. CAS jak ognia unikało do tej pory polityki bo bali się skompromitowania swoich idei przez niekompetentnych polityków. I dalej się boją.

Powtarzasz: CAS to, CAS tamto. Przecież Kukiz idzie za rączkę
@Jakub_Puchatek: Dlaczego mówisz, że idzie za rączke? To że rozmawia z nimi to dobrze. Mówię poczekajmy na więcej konkretów, ruch Kukiza się tworzy. Wybory nie są jutro, żeby tak atakować za brak szczegółów. Jestem dobrej myśli i nie podoba mi się bardzo atakowanie Kukiza, bo dzięki temu plusuje PO, PiS, PSL i SLD, chociażby przez to że ludzie znowu odpuszczą sobie wybory twierdząc, że nie ma na kogo głosować, a tego
@tony_soprano: Nie trafiłeś jestem przeciwko Korwinowi, straciłem do niego całkowicie zaufanie. Między innymi przez debatę oraz to co odwalają jego wyborcy(to mniej, ale podejrzewam, że takie otoczenie ma też realnie)
Do telewizji nie idzie się kiedy chce tylko jak dostanie się zaproszenie. Korwin dzięki swoim wypowiedziom dawał im niezły materiał. Fakt w sprawach światopoglądowych(nie wiem czy dobrze to określiłem), często gada głupoty lub nieodpowiedzialne(szkolenie snajperów w Polsce), czasami nie chce się
@ex-03: no tak, ale jak poważnie traktować człowieka który często "#!$%@? od rzeczy". Nawet jak pójdzie do tv to i tak nie przezwycięży wizerunku jaki sobie zrobił wypowiedziami wyżej przedstawionymi.

No generalnie zgoda, ale wszyscy wiemy czemu Korwin ma 3%.
Dlaczego mówisz, że idzie za rączke?


@ex-03:
- zaatakowanie Korwina gdy ten był przeciwny wymuszeniom górników
- często podkreślanie, że w kwestiach społecznych jego serce bije całkowicie po lewej stronie
- równie często podkreślanie (szczególnie na początku), że pójdzie ze związkowcami obalać system.
@tony_soprano: W kwestiach światopoglądowych nic by nie zdziałał. Nie wprowadziłby jakiś szokujących zmian, tak mi się przynajmniej wydaje. Też nie rozumiem dlaczego tak się wypowiada, taki już jest i przez to ma takie poparcie. Traktowałem go bardziej jako osobę która zebrała ludzi sprzeciwiających się obecnej sytuacji. No ale zgadza się z takimi wypowiedziami nikt go nie będzie traktował poważnie.

Chciałbym się poprawić nie jestem przeciwko Korwinowi, że z nim walczę i
@Jakub_Puchatek: Co do punktu pierwszego to się nie zgodzę, górnicy dobrze, ze walczą o swoje. A powody potwierdziły taśmy o tym jak PO zajmowało się górnictwem. Błąd popełnili, że nie chcą pogonić związkowców.
Z braku wiedzy tak gada, miejmy nadzieję, że ktoś mu wytłumaczy lub już wytłumaczył co te związki robią. (bo rzeczywiście temat związków trochę ucichł) Chociaż, też nie wszystkie związki są złe. Ogólnie to miał też wcześniej trochę takich