Wpis z mikrobloga

@ufik78: Możesz poszukiwać komet i dokonać odkrycia. Musisz tylko wiedzieć, jak to robić. Małe kometki okołosłoneczne nie są nazywane od nazwisk odkrywców, bo ich odkrycia idą w setkach na rok. Planety obecnie też są zbyt liczne, by każdą nazywać z osobna. Oczywiście możesz ją sobie nazwać honorowo i może nawet media podchwycą taką nazwę, ale w katalogach taka planeta będzie widniała pod bardziej wygodną nazwą, np. V2150 Cyg d.

Nawet
@ufik78: Żeby obiekt w ogóle znalazł się w katalogach, musi nastąpić oficjalne ogłoszenie odkrycia. Zazwyczaj dokonuje się tego w artykułach naukowych publikowanych w recenzowanych czasopismach. Wszystkie szanujące się katalogi mają listę referencji dla wymienianych obiektów. Twoje nazwisko znalazłoby się w referencjach do danego obiektu, jeślibyś tylko napisał o nim artykuł. Bez takiego ogłoszenia, świat nie dowie się, że coś w ogóle odkryłeś.
@ufik78: myślę że zainteresowałbyś się projektem odkrywania komet SOHO. Kilka lat temu się w to bawiłem jakiś czas Ale niestety nic nie odkryłem. Specem w tej dziedzinie jest/był (gdyż obecnie się tym nie zajmuje) Michał Kusiak. Jedyne co ci potrzebne to komputer z dostępem do Internetu i program (np ulead gif animator lite - darmowe) na zachętę :)... Michal Kusiak - odkrywca komet SOHO: https://youtu.be/kpqCHN3zM8s