Wpis z mikrobloga

Na szybko - dlaczego odrzucenie Korwina może się odbić Kukizowi czkawką.

Oczywiste było, że w przypadku dogadania się Kukiza i Korwina, to ten pierwszy grałby pierwsze skrzypce i to wokół niego wszystko by się kręciło. Postanowił jednak nie zawierać sojuszu. Strata pozornie niewielka. Pozornie, bo jest jedna rzecz która stanowi siłę partii KORWiN i zazdroszczą jej tego inne partie - internet. Czy tego chcemy, czy nie - internet należy do Janusza Korwin-Mikkego. Do tej pory internauci byli dość neutralni, a nawet przychylni Kukizowi jako kandydatowi walczącemu z systemem. Co się będzie działo teraz, gdy ten w gorzkim stylu odtrącił Korwinistów? Otóż każda jego wpadka (a jestem przekonany, że będzie ich nie mniej niż w przypadku Komorowskiego) będzie bezlitośnie wyciągnięta na światło dzienne, wałkowana i obśmiana wiele razy. Nie będzie zrozumienia i obiektywizmu. Kukiz skazał się na łaskę - albo niełaskę - mediów tradycyjnych, bo na internet nie może już liczyć, szczególnie z tak łatwym do obalenia pomysłem jakim są JOW'y. I właśnie to może się okazać języczkiem u wagi w przypadku ruchu Kukiza. Można się śmiać, że internet to dzieci - ale z każdym miesiącem co najmniej kilkanaście tysięcy tych dzieci nabywa prawa wyborcze, a wybory naprawdę można przegrać liczbą ~20 tysięcy głosów (przekonał się o tym PiS rok temu, taką liczbą przegrał wybory do europarlamentu).
#politykapuchatka - zapraszam do obserwowania

  • 31
@Jakub_Puchatek: jak sądzę Kukiz odrzucił sojusz i wystawianie na wspólnych listach korwina i jego świty ze względu na to, że jego przeciwnicy, a w szczególności PO nie mogłoby sobie wymyślić lepszego haka na niego "on chce wprowadzić do sejmu Korwina" itp, mieliby ładnego haka na odebranie paru punktów procentowych, na januszy by to dobrze podziałało
@adiqoo: Ponownie zapraszam do ostatniego zdania. Rok temu PiS dałoby się pokroić za ten błąd statystyczny.
@jerzy110992: Pośrednio tak jak mówisz, a bezpośrednio to dlatego, że zrobiono badania elektoratu Kukiza które pokazały, że jest to zbieranina głównie centro-lewicowa. Czyli takie głupie Grażynki co chciałyby dużych zasiłków i socjalu, ale nie za bardzo interesuje je skąd wziąć na to pieniądze - bo o gospodarce nie mają zielonego pojęcia.
@jerzy110992: Coś tam jeszcze przebąkuje o CAS bo w internecie został zjedzony za pokazanie urywku swojego programu trącającego komunizmem (ten o mediach). W "Faktach", "Wiadomościach" itp. pokazuje się jako idący pod rękę ze związkowcami z Solidarności.
@Jakub_Puchatek: Jeśli ktoś jest świadomy to zrobi tak jak Ty mówisz - odda swój głos na partie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w Polsce największy elektorat to lemingi, którym partia KORWiN kojarzy się z Korwinem (RLY?:D) i Krul może zapomnieć o wysoko procentowym wyniku. Na moje to aby idee wolnościowe w Polsce się w końcu przebiły Korwin musi się odsunąć w cień. Lubiłem go jako polityka ale niektóre jego idiotyczne