Wpis z mikrobloga

Mirki zastanawiam się już dłuższy czas nad tym żeby poprowadzić tu jakiś kurs programowania na iOS w Swift, ale jakoś brak mi ostatecznej motywacji do tego by zacząć to realizować, więc najpierw rozeznam się ilu było by chętnych, wymagania to posiadanie systemu OS X na maszynie wirtualnej lub posiadanie maca i dużo motywacji którą byście mnie zarażali do dalszego działania. Pomysł jest taki, że wspólnie wymyślili byśmy jakąś aplikację i robili ją krok po kroku przez jakiś tam czas. Od razu fajnie jak byśmy zastanowili się nad formą prowadzenia czy jakieś videło czy może przygotowywać jakieś pdf'y itd. Tak więc Mirki był by ktoś chętny na coś takiego ? #programowanie #bojowkaios #januszeprogramowania #programujo #kiciochpyta
  • 14
@Eoghan: Myślę że lepiej wirtualka bo kupując maca po pierwsze musisz sprawdzić do której wersji OS X wspiera dany mac, żebyś mógł odpalić najnowszego xcode(co oznacza, że mac nie może być za stary), po drugie na wirtualce ławiej zobaczyć czy wgl. Cię to interesuje czy nie ;)
Widzę że jest kilka osób chętnych, można robić transmisję live co tydzień czy co ile by nowa część wychodziła, i kto się załapie ten jest, a kto nie, mógłby sobie odtwarzać jako video ? Fajnie jak wszyscy co są chętni nie tylko by plusowali wpis, ale jakoś się zadeklarowali wtedy można stworzyć dla nas jakiś tag i zacząć myśleć nad pomysłem na aplikację.